ایستگاه موسیقی
مدیر شبکه: سادات س /تأسیس: 10 آذر 1392
موسيقى تراوش احساسات و انديشه‌هاى آدمى و مبين حالات درونى وى مى‌باشد. شنيدن يک آهنگ آرامبخش و جذاب مى‌تواند پايان‌پذير خستگى‌ روزانه شما باشد. خوارزمى در تعريف موسيقى مى‌گويد : موسيقى به معنى پيوند آهنگ‌هاست. به عبارت ساده تر موسیقی مجموعه صداهاى خوشايندى است که انسان از شنيدن آنها احساس لذت مى‌کند. با بالا رفتن سطح فرهنگ و هنر معلوم شد صداهاى خوشابیشتر...

درباره شبکه

تاریخ ایجاد: ۱۰ آذر ۱۳۹۲
تعداد طرفداران: 3541 کاربر
دسته بندی: تاریخ، فرهنگ و هنر»موسیقی

توضیحات :
موسيقى تراوش احساسات و انديشه‌هاى آدمى و مبين حالات درونى وى مى‌باشد. شنيدن يک آهنگ آرامبخش و جذاب مى‌تواند پايان‌پذير خستگى‌ روزانه شما باشد. خوارزمى در تعريف موسيقى مى‌گويد : موسيقى به معنى پيوند آهنگ‌هاست. به عبارت ساده تر موسیقی مجموعه صداهاى خوشايندى است که انسان از شنيدن آنها احساس لذت مى‌کند. با بالا رفتن سطح فرهنگ و هنر معلوم شد صداهاى خوشايند، صداهايى هستند که از نظمى خاص پيروى مى‌کنند و بين آنها نسبت‌هاى معينى وجود دارد. براى همين عدد در موسيقى داراى اهميت بسيارى است. تا جائى‌ که فيثاغورث معتقد است که عدد اصل وجود در آفرينش است. ابوعلى‌سينا مى‌گويد: موسيقى علمى است رياضى که در آن از چگونگى نغمه‌ها، از نظر ملايمت و تنافر و چگونگى زمان‌هاى بين نغمه‌ها بحث مى‌شود تا معلوم شود که لحن را چگونه بايد تأليف کرد.ابونصر فارابى در احصاءالعلوم موسيقى را علم شناسايى الحان مى‌داند که شامل دو علم است : يکى علم موسيقى عملى و ديگرى علم موسيقى نظري. امروزه نيز اين تقسيم‌بندى در موسيقى وجود دارد. افلاطون در تعريف موسيقى مى‌گويد : موسيقى يک ناموس اخلاقى است که روح و جهانيان و بال به تفکر، و جهش به تصور، و ربايش به غم و شادي، و حيات به همه مى‌بخشد. مرحوم خالقى در کتاب نظرى به موسيقى مى‌نويسد: موسيقى صنعت ترکيب اصوات و صداهاست به‌ طورى‌ که خوشايند باشد و سبب لذت سامعه و انبساط و انقلاب روح گردد و بتهوون در تعريف زيباى خود مى‌گويد: موسيقى مظهرى است عالى‌تر از هر علم و فلسفه‌اي.
موسيقى سنتى ايران شامل قطعاتى است که در مجموع به‌عنوان رديف موسيقى ايرانى گفته مى‌شود. امتياز موسيقى ايرانى در امکانات وسيع مقامى و ملودى‌هاى غنى آن است. اين موسيقى هنرى است بسيار ظريف و عميق.
با توجه به آنچه گفته شد تمام سبکهای موسیقی سنتی ، پاپ ، کلاسیک ، جاز ، هیپ هاپ ، راک و ... به نوعی در تعریف موسیقی صدق میکنند و بنایراین قابلیت انتشار در این شبکه را دارند.
لطفا در ارسال مطالب به نکات زیر توجه فرمایید :
* مطالب ارسالی میتوانند شامل متن ، تصویر ، صدا ، ویدئو و مقاله هایی باشد که به نوعی با حوزه فعالیت این شبکه مرتبط است.
مطالب غیر قابل انتشار در شبکه :
1 - تصاویر و ویدئوهای شامل رقص و خلاف عفت عمومی
2 - موزیکهای ناهنجار شامل اشعار سخیف و بی محتوا
3 - متن ، مقاله ، موزیک و ویدئوهای شامل محتوای سیاسی


ویدئوها (701)
موزیکها (14475)
Amir Tajik - Hamkelasi
Nameh - Amir Tajik
Doorit - Farzd Farzin
امشب شب مهتابــــــــ
برچسب ها: موسیقی، سبک موسیقی