ایران بیستی عزیز - با توجه به درخواستهای زیاد همراهان همیشگی ایران 20 مبنی بر راه اندای مجدد سیستم پرداخت ، امکان پرداخت انلاین در سایت فراهم شده است . لطفا برای شارژ حساب خود به قسمت بالا صفحه موجودی - افزایش اعتباربیستک مراجعه کنید.

چرا به تهران . طهران میگن؟

ایجاد توسط: ......... saeed,m تاریخ ایجاد: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ پاسخ ها: 7 پاسخ بازدید: 1881 بازدید
تهران و یا طهران کدام درست است؟
0
6
شما اجازه ارسال پاسخ را ندارید. شما نیازمند ورود و یا عضویت در سایت می باشید.

پاسخها 7 پاسخ

بنظر منهم طهران صحیحترباشه چون تمام سفرنامه هاو دستنوشته ها با (ط) نوشته و از اواخر قاجار وخصوصا دوره زضاشاه کم کم (تهران) هم گاهی نوشته میشده خصوصا درجریان انتقال آب کرج که دریک نوشته دو صفحه ای چندین بار (طهران) و چندین بارهم (تهران) دریک متن نوشته اند!
1
2
نمی دونم...
فقط یه مغازه رفتم دیدم رو تابلوش زده طایر کویر... روی شیشه زده بود تایر کویر... کدوم درسته؟؟
یا باطری یا باتری؟؟
0
1
بنظرم طهران درست ترهست . طبق نوشته های قدیمی از سال 617 هجری قمری که ری بدست مغولان ویران شدو قریه (طهران) بواسطه پناهنده شدن عده ای ازاهالی ری نامش مطرح شد و از دوره تیموریان وبعدازآن تمام نوشته ها (طهران) قید شده !
1
1
تهران فارسی
0
1
املای کلمه "تهران یا طهران" هر دو درست هست
از اونجایی که در زبان عربی وقتی در نوشتاری به کلمه "ت" برخورد میکنند به شکل "ط" مینویسند نویسندگان و مورخان عرب بخصوص در سفر نامه ها وقتی اشاره ای به شهر تهران داشتند اون رو با املای عربی یعنی "طهران " ثبت و ضبط کردند .
اما اینکه کدامیک از املاهای این شهر درست هست باید گفت چون تهران یک شهر از دیار عجم هست و بهیچوجه یک شهر عربی نیست و نمیشه روی بچه دیگران اسم گذاشت بهتر هست شهر "تهران" رو با "ت" نوشت و از نوشتن اون بشکل "طهران" که املای عربی این شهر هست خودداری کرد.
0
0
موضوع بااهمیتی نیست الان اگه بگن طهران اون اب وهوی خوبش برنمیگرده که
1
0
طهران
1
0
پرسش های دیگر این کاربر
به اطلاع دوستان میرساند که یامن نتوانستم خوب ادای مطلب کنم و...
بازدید: 1084 | پاسخها: 2
تهران یعنی چی؟ معنی تهران و منظور از آن چیست؟
بازدید: 1117 | پاسخها: 2