0%
samira

samira

زن متأهل از اصفهان

3 اردیبهشت 1364 (33 ساله)

تاریخ عضویت: 25 آبان 1392

حوالی من٬ توقف ممنــوع است


بازنشر تصویر مربوط به صبا صبا توسط samira
۱۹ بهمن ۱۳۹۴
hamid-askari-ahangi-ke-doost-dashti.mp3
آنجل ف بیست قشنگ
ادامه
  ۲۷ آبان ۱۳۹۶
امکا B3T=20
ادامه
  ۲۶ آبان ۱۳۹۶
تاثیر نگاه کردن به چهره مادر!
مادران جایگاه بسیار ویژه‌ای در قلب کودکان خود دارند، اما آخرین تحقیقات نشان می‌دهد جایگاه مادران در مغز فرزندانشان نیز بسیار با اهمیت و منحصر به فرد است.
دانشمندان کشف کردند زمانی که یک فرد بزرگسال به چهره مادرش نگاه می‌کند، پاسخ بسیار قوی‌تری در مغز او به نسبت زمانی که او به چهره یک فرد غریبه و حتی هنگامی که به چهره پدرش نگاه می‌کند در مغز او به وجود می‌آید.
این محققان با استفاده از عکس‌برداری به روش ام.آر.آی میزان فعالیت مغزی را در بین تعدادی از داوطلبان و در هنگامی که آن‌ها به تصاویر والدین خود، افراد غریبه و خوانندگان و افراد مشهور نگاه می‌کردند اندازه گیری کردند.
دانشمندان متوجه شدند زمانی که این افراد به چهره مادر خود نگاه می‌کنند قسمت‌های خاص و کلیدی از مغز آن‌ها فعال می‌شود که مرتبط با احساسات و قوه ادراک است.
این یافته‌ها نشان می‌دهد مادران احساسات و پاسخ‌های ادراکی بسیار پیچیده و ماندگاری در مغز فرزندان خود تولید می‌کنند که همین عامل باعث وجود روابط بسیار نزدیک بین آن‌ها و فرزندانشان می‌شود.
بسیاری از پرندگان و حیوانات علاقه و وابستگی بسیار زیادی با موجودی که برای اولین بار بعد از تولد می‌بینند پیدا می‌کنند. دانشمندان معتقدند این موضوع نیز تا حدی در مورد انسان صادق است. نوزادان پس از تولد بسیاری از خصوصیات و رفتارهای خود را با نگاه کردن به مادر خود می‌آموزند و آن را در حافظه خود ذخیره می‌کنند.
نگاه کردن به چهره مادر تغییرات خاصی را در مغز انسان به وجود می‌آورد که می‌تواند به ارتباط و صمیمیت بین آن‌ها و مادر بینجامد. این ارتباط در سال‌های اولیه زندگی و حتی در هنگام بزرگسالی نیز همراه انسان باقی می‌ماند.
دکتر مارین آرسالیدو از دانشگاه تورنتو در کانادا که این تحقیقات را با همکاری دانشگاه وینچستر در انگلستان انجام داده است در این باره گفت: به دلیل ارتباط بسیار کودک در سال‌های اولیه زندگی، مغز او در هنگام دیدن تصویر مادر پاسخ بسیار قوی‌تری می‌دهد و بیش‌ از زمانی که او به تصاویر افراد غریبه و حتی به تصویر پدر خود نگاه می‌کنند واکنش نشان می‌‌دهد.
این واکنش‌ حتی در میان افرادی که سال‌های طولانی از خانواده خود دور بوده‌اند ایجاد می‌شود که نشان از قدرت و تاثیر طولانی‌مدت چهره مادر در مغز انسان‌ها دارد.
البته تصویر پدر نیز پاسخ قدرتمندی در بخش‌هایی از مغز به وجود می‌آورد که مرتبط با احساسات و علاقه است، اما این فعالیت‌ها در مقایسه با تصویر مادر بسیار کم‌تر است.
البته نگاه کردن به تصویر خوانندگان معروف و هنرپیشه‌ها واکنش قوی‌تری در مقایسه با زمانی که افراد به چهره افراد غریبه نگاه می‌کنند به وجود می‌آورد که شاید به دلیل به یاد آوردن خاطراتی باشد که فرد با نگاه کردن به چهره آن‌ها به یاد می‌آورد.
امکا B3T=20
ادامه
  ۰۲ آذر ۱۳۹۶
آنجل ف بیست قشنگ
ادامه
  ۲۷ آبان ۱۳۹۶
امکا B3T=20
ادامه
  ۰۲ آذر ۱۳۹۶
کیارش ایرانی یادش بخیر بهم خوش گذشت مسجد النبی
ادامه
  ۰۵ اسفند ۱۳۹۴
خشک کردن لباس ها داخل خانه با خطر مرگ همراه است!
>>>>>>> >>>>>>>>>> >> >> >> >>> >>>رادیاتور ها و بخاری هایی که رویشان پِر شده از لباس، صندلی هایی که روی هر کدام تکیه لباس انداخته شده صحنه آشنای این روزها است. البته پخش بودن لباس ها در خانه نه از روی شلختگی و بی نظمی بلکه به خاطر آغز فصل سرما و کوچک بودن آپارتمان هایی است که برای ما راهی جز خشک کردن لباس ها در خانه نمی گذارد. اما این عادت می تواند خطری برای سلامتی ساکنین خانه باشد؟>>> ...
امکا B3T=20
ادامه
  ۰۲ آذر ۱۳۹۶
  ۰۶ آبان ۱۳۹۴
بازنشر مطلب مربوط به شبکه دوستداران امام زمان (عج) توسط samira
۱۹ آبان ۱۳۹۳
خداوند ازعزرائیل پرسید:تابحال گریه نکردی زمانیکه جان بنی آدمی را میگرفتی؟
عزرائیل جواب داد:یک بارخندیدم،یک بارگریه کردم ویک بارترسیدم..
"خنده ام" زمانی بودکه به من فرمان دادی جان مردی رابگیرم،اورادرکنارکفاشی یافتم که به کفاش میگفت:کفشم را طوری بدوز که یک سال دوام بیاورد!
به حالش خندیدم وجان
ادامه...
بازنشر مطلب مربوط به سهراب توسط samira
۱۳ مرداد ۱۳۹۳
وقتی میخواهند برای من و تو جوک بگویند ،

می گویند یک روز ” غضنفر ” !

در صورتی غضنفر یعنی ” شیر ، مرد با صلابت و قوی ” …

و از قضا یکی از القاب حضرت علی علیه السلام است.

وقتی یک چیز از مــُــد افتاده به آن می گویند ” جــواد ” !

و جواد به معنای ” بخشنده و سخاوتمند ” است
ادامه...
امکا B3T=20
ادامه
  ۰۲ آذر ۱۳۹۶
reza 20
ادامه
  ۲۹ فروردین ۱۳۹۴
بازنشر مطلب مربوط به شبکه عاشقان حضرت زهرا (س) توسط samira
۱۰ تیر ۱۳۹۳
میخوام برم به شهری که کبوتراش

سایه سر میشن برای زائراش

آقا به هرمریض ناعلاج میده
شفایی که نداره هیچ کسی دواش

دیشب اومد توخواب،خوابو شکستم
گریه کنون زانو زدم نشستم

آقا اومدگفت : به چه غم اسیری
گفتم آقا : طبیب گفته میمیری

نگاهی کرد و گفت : بگو فاطمه
ادامه...
امکا B3T=20
ادامه
  ۰۲ آذر ۱۳۹۶
علی عباسی 20
ادامه
  ۱۶ فروردین ۱۳۹۴
از بعضیا میپرسی اسم بچه تونو چی گذاشتید ؟
یه چیزی میگن که مجبور میشی بعدش بپرسی به سلامتی حالا دختره یا پسر ؟ .
امکا B3T=20
ادامه
  ۰۲ آذر ۱۳۹۶
فریبا ن 20
ادامه
  ۱۹ اسفند ۱۳۹۳
192
هدایا