0%
صنم

صنم

زن مجرد از تهران

11 مرداد 1360 (38 ساله)

تاریخ عضویت: 10 مهر 1391

خدایا من دلم قرصه ،،،که دنیا زیر چشماته یه عمره یادمون رفته،،،زمین دار مکافاته!!!

مقالات (468)

  •  
  • عنوان
  • مشاهده
  • نظر
  • زمان انتشار
  •  
صفحه 1 از 471

2

3

4

5

6

...

47

انتخاب اصلح ازمنظر قرآن

ارسال توسط: صنم تاریخ ارسال: ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ دسته بندی: اعتقادات و مذهب»اعتقادی نظرات: 9 بازدید: 123

انتخاب اصلح ازمنظر قرآن

 

 

Image result for رای دادن از نظر قرآن

 

 

 

 

 

 آنچه باید انگیزه یک فرد مسلمان در انتخاب افراد باشد همان مصلحت اندیشی و انتخاب اصلح است و هنگامی که به پای صندوق‌های رای می‌روند فقط برای رضای خدا، شایسته‌ترین افراد را انتخاب کنند. کسی که مسئولیت خطیری مانند ریاست جمهوری به عهده می گیرد، از نظر قرآن باید دارای معیار‌های زیر باشد:
1. ایمان و تقوا: بهترین نشانه تقوا در شخص، عدالت نسبت به خود و دیگران باشد که با ایمان به خدا درباره خود و قرار دادن هر چیزی در جای مناسب نسبت به دیگران تحقق می‌یابد مانند ادب و تواضع (حجرات، آیه ۳)، استوارگویی و سخن گفتن به صلاح و مطابق واقع (احزاب، آیه ۷۰) . 2. عدالت: شخصی که برای مسئولیت‌ها انتخاب می‌شود باید دارای عدالت باشد. اگر در مردم عادی، خانه‌های بزرگ و تعدد و تنوع غذا و همسر و مانند آن عیب نداشته باشد، در رهبران و مسئولان عیب و ضدارزش و نشانه بی‌عدالتی است؛ چرا که مردم فقیر به رهبران خود نگاه می‌کنند. (نساء، آیات ۳ و ۱۳۵). 3.امانتدار: مسئولیت ریاست جمهوری و نمایندگی و مانند آن از امانت های الهی است. خداوند در آیه ۳۹ سوره نمل بیان می‌کند که در انتخاب حمل‌کننده بار و محموله و یا چیزی، باید کسی را انتخاب کرد که امین باشد چه رسد که اگر بخواهیم مسئولیت کشوری را با قدرت و ثروت آن به کسی واگذاریم؛ و چنان نباشد که ازبیت المال برای یک وعده غذای روزانه 500 ملیون هزینه کند.
بنابراین،قرآن از ما انتظار انتخاب اصلح را دارد.اگر با چشمان باز و آگاهانه در پای صندوق‌های رای حضور پیدا نکنیم، تکلیف خود را درست انجام نداده‌ایم. اصل شرکت در انتخابات، انجام یک واجب است، اما واجب دوم این است که برای پست ریاست جمهوری، اصلح و شایسته‌ترین را انتخاب کنیم.


مرتضی فرجی خواه    ۰۷ خرداد ۱۳۹۹
سلامممم...شنم خانم خوبی؟ راه ارتباطی با شما چیه و کجاست؟ مقاله ها خوبند...ممنونم

فرزاد    ۲۶ بهمن ۱۳۹۸
افرین٢٠ کسی ک میگه رای بی رای هر اتفاقی هرتصمیمی بقیه براش گرفتن نباید حرف بزنه چون خودش میگه من رای نمیدم و برای من شما تصمیم بگیرید.

کیان(امپراطور ایران20)    ۲۵ بهمن ۱۳۹۸
بین یه سری دزد دزدی که قانع تر هست رو انتخاب کنیم؟؟؟ #رای بی رای

علی حیدری    ۲۰ بهمن ۱۳۹۸
احسن

سما ص    ۱۹ بهمن ۱۳۹۸
20

rihane    ۱۹ بهمن ۱۳۹۸
مرسی.عالی بود.

آدا رهگذر    ۱۸ بهمن ۱۳۹۸
بیست داری

میر شجاع سیدین    ۱۸ بهمن ۱۳۹۸
سپاسگذارم..از زحمات شما بزرگوار ...الهی در پناه خداوند همیشه موفق باشید.....بدرود

بهنام اریا    ۱۸ بهمن ۱۳۹۸
2020

609
هدایا