گروه گردشگری
گروه: گروه گردشگری
رهبر گروه : Matin
تاسیس : 7 تیر 1392

اطلاعات گروه

نام گروه: گروه گردشگری
دسته بندی: 199
توضيحات:
دوست عزيز سلام انگيزه افراد مختلف از شركت در برنامه‌هاي گروهي (همچون تورهاي مسافرتي و تفريحي و...) و همچنين جايگاه اين قبيل برنامه‌ها در زندگي افراد متفاوت است ، اين انگيزه‌ها مي‌توانند چنين باشند: لذت از سفر و گردش ، همراهي با ديگران و آشنايي بيشتر با افراد مختلف (ايجاد روابط تازه و دوستیهای سالم )، ديدنِ طبيعت یا اکوتوریسم شامل کویر،جنگل،روستا،دریاودریاچه،آبشار،غار،حیات وحش،کوهستان ها،آسمان،سد،مجموعه های تفریحی و گردشگاه ها،مناطق ییلاقی ،تنگه ها،شکارگاه ها،پیست های اسکی و...) واماکن تاریخی ايران و بناها و جاذبه‌هاي گردشگري، رهايي از مشغله‌هاي هر روزه و شلوغي شهر، آشنايي با فرهنگ‌هاي اقوام مختلف ايران، آشنايي بيشتر با جغرافياي پيرامون و... . نقش سفر هم در زندگي بعضي افراد، پُر رنگ و ويژه است و براي بعضي ديگر، اگر موقعيت آن فراهم شود و مشكلي پيش نيايد! از آن استقبال مي‌كنند.
حال بشنويد از ما...! هدف از تشكيل گروه آوای بیشه و برپاييِ تورهاي مسافرتي به نقاط مختلف ايران، چند چيز بوده و هست، از مدت‌ها قبل اين دغدغه گريبان‌مان را گرفته بود كه فرهنگ سفر و گردش (به معني برنامه‌ريزي شده و گروهي آن) همچون بسياري ديگر از مفاهيم مهم و بنيادي، در خانواده‌هاي ايراني و بين جوان‌ها، بسيار كمرنگ شده و يا از بين رفته است و در سبد هزينه‌هاي خانواده و فرد، جايگاهي ندارد. دلايل متعددي را مي‌توان در بوجود آمدن چنين فضايي موثر دانست، مثل: پايين بودن سطح درآمد و مشكلات اقتصادي، معضلات فرهنگي همانند فشارهاي خانوادگي - اجتماعي مختلف بر جوان‌ها، برخوردهاي نامناسب برخي افراد و نهادها، نبودِ امكانات كافي در مكان‌هاي تفريحي - گردشي و... . اما ما آغاز كرديم تا به جاي نشستن و غُر زدن و به زمين و زمان ايراد گرفتن! قدمي در راهِ بازسازي اين فرهنگ (يعني سفر) برداشته باشيم. اساس و پایه این گروه بر پایه شناخت درست از تاریخ ،طبیعت و فرهنگ ایران زمین و استفاده بهینه از این میراث ماندگار شکل گرفت تا هم علاقمندان به طبیعت ،تاریخ و فرهنگ بتوانند از زیباییهای ایران زمین لذت ببرند و هم اینکه فرهنگ صحیح گردشگری و طبیعت گردی و آداب و رسوم و تمدن کهن و غنی ایران زمین را بسط و توسعه دهیم و پرواز شد...!
برخي اهداف ديگر:
v ايجاد شادي و نشاط ماندگار و مستمر در افرادگروه و روزی جامعه! با شركت در يك حركت گروهي و گذراندن وقت و صرف هزينه به شكل مفيد و لذت بخش.
v برگزاري تورهاو برنامه هایی با هزينه مناسب و امكانات و كيفيت قابل قبول. v
ارائه اطلاعات مفيد و کاربردی در زمينه‌هاي گوناگون
v آشنايي بيشتر با جاذبه‌ها،طبيعت ،تاریخ و گذشته و حال اقوام مختلف ايرانی.
vسفر به نقاطي كه هر انساني آرزوي ديدن آنها را دارد و شناساندن مكان‌هايي بسيار زيبا و ارزشمند كه افسوس، حتي گاه نام آنها را هم نشنيده‌ايم...!
v زنده كردن مفاهيم اصيل و پربار فرهنگ ايراني – اسلامي كه به مرور زمان فراموش شده‌اند و تمرين براي استفاده عملي از آنها در زندگي. v تمرين پذيرشِ وجودِ فرهنگ‌ها و عقايد مختلف و متفاوت در بين افراد، و بالابردنِ توانِ همراهي و انجام كار گروهي در اعضاي گروه، با وجودِ اين تفاوت‌ها... . v
فرهنگ‌سازي و ارتقاء آگاهي‌هاي اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي و ... در گروه، با كمكِ خود اعضاي گروه.
v ايجاد زمينه براي تشكيل تيم‌هاي مختلف كاري و كسب درآمدهاي جانبي براي اعضاء، با استفاده از تجربه‌، مهارت‌ و تخصص خودِ آنها. (برگزاري كلاس‌ها يا دوره‌هاي هنري، ادبي، علمي، مهارتي، ورزشي، آموزش زبان، كامپيوتر و ...)
v ايجاد جايگاهی براي سفر در سبد هزينه خانوار. (اينكه هر فرد براي سفر به نقاط مختلف، مبلغي را در طول ماه يا سال كنار بگذارد و از نكات مثبت سفر و حركت‌هاي جمعي بهره‌مند گردد.)
v و در نهايت ايجاد يك گروهِ كاري همدل و توانمند، براي برگزاري تورهاي مختلف داخلي (و شايد روزي خارجي!) و كسب درآمدهای جانبی دیگر...!




بیشتر...
مدیران گروه
گروه های بروز شده

>♥♥♥> >>یه جمع خیلی دوس...


>> > >>>گاه یک سنجاقک به تو دل می بندد>> > >و...


> آمده ایم تا در کنار هم بهترین لحظاتمون رو ت...


>> > > > >>>> > > > >> >>๑>>۩ شعر و ا...