ایران بیستی عزیز - با توجه به درخواستهای زیاد همراهان همیشگی ایران 20 مبنی بر راه اندای مجدد سیستم پرداخت ، امکان پرداخت انلاین در سایت فراهم شده است . لطفا برای شارژ حساب خود به قسمت بالا صفحه موجودی - افزایش اعتباربیستک مراجعه کنید.

حقیقت ماجرای لقب سیف الله به خالد بن ولید

ارسال توسط: مصطفی پاسخگوی دینی تاریخ ارسال: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۰ دسته بندی: اعتقادات و مذهب نظرات: 1 بازدید: 7143

اهل سنت می گویند این لقب سیف الله را پیامبر بعد از جنگ موته و در ستایش از خالد درجنگ علیه مسیحیان  به او داده است.

در این ماجرا خالدبن ولید را مسلمانان به فرماندهی انتخاب کردند نه پیامبر
معلوم نیست او چگونه جنگ و رشادتی کرده است که هنگام فرار تعدادی از مسلمانان کشته میشوند و هنگام برگشت مردم بر سر و روی ایشان خاک میریخته اند و حتی بزرگان ایشان به خاطر طعنه ها تا چند ماه جرات نمیکردند از خانه بیرون بیاییند. به نظر شما معقول است که در چنین شرایطی کسی را سیف الاسلام بنامیم؟

از طرفی خالد در بسیاری از جنگهای پیشین فرمانده لشگر کفار بوده است؛ بعد از مسلمان شدن چند افتضاح داشته است و و مشتاق کشتن مسلمانان نیز بوده است؛ پیامبر از او اعلام برائت و بیزاری کرده است؛ ایا معقول است که او را سیف الاسلام بدانیم؟

چرا اهل سنت او را سیف الاسلام نامیده و روایتی جعل کرده اند که رسول خدا او را شمشیری از شمشیر های اسلام نامید ؛ زیرا او شمشیری بود که از مذهب خلفا دفاع می کرد و اگر کسی با ایشان به مخالفت می پرداخت ، خالد اولین کسی بود که برای دفع وی ابراز آمادگی می کرد ؛ لذا ابو بکر هم در ماجرای مالک بن نویره می گوید : من شمشیری را که خدا بر ایشان کشیده در نیام نخواهم گذاشت.

باید از اهل سنت پرسید که آیا تنها خالد بن ولید شمشیر خدا بوده است که او را سیف الله می نامید ؛ مگر نه اینکه او در غزوات اصلی و ابتدایی رسول خدا با مشرکان مکه حاضر نبوده است و بالعکس در آن جنگ ها اسلام با شمشیر علی علیه السلام استوار شد و در حقیقت علی علیه السلام صاحب لقب سیف الاسلام است.

این نکته که خالد در تمامی جنگ ها قبل از مسلمان شدنش بر ضد اسلام تلاش می کرد و حتی در جنگ احد او بود که سبب شهادت تعداد فراوانی از مسلمانان و حضرت حمزه و نیز شکسته شدن دندان رسول خدا و سایر مصایب گردید :

درتفسیر الكبیر جلد9 صفحه 18 آمده است
ثم إن بعض القوم لما أن رأوا انهزام الكفار بادر قوم من الرماة إلى الغنیمة وكان خالد بن الولید صاحب میمنة الكفار فلما رأى تفرق الرماة حمل على المسلمین فهزمهم وفرق جمعهم وكثر القتل فی المسملین
یعنی:مسلمانان وقتی شکست کفار را دیدند عده ای از تیر اندازان به جمع آوری غنیمت پرداختند ؛ خالد بن ولید فرمانده جناح راست لشکر کفار بود .وقتی پراکنده شدن تیر اندازان را دید بر مسلمانان حمله کرده و ایشان را پراکنده ساخت و بین ایشان فاصله انداخت و به همین جهت کشتگان در بین مسلمانان زیاد شد .

خالد کسی است که حتی بعد از مسلمان شدنش ، رسول خدا از کارهای او بیزاری می جویند :

در موارد مختلف در کتب اهل سنت و با اسناد صحیح این جمله را از رسول گرامی اسلام نقل کرده اند که حضرت فرمودند : خدایا ، من از آنچه خالد بن ولید انجام داد بیزارم.
اصل ماجرا چنین است که رسول خدا خالد را برای دعوت عده ای از مردم به اسلام و نه برای جنگ به سمت بنی جذیمه فرستادند
او کینه ای دیرینه با ایشان داشت ؛ وی وقتی به نزد ایشان رسید مشاهده کرد که ایشان اسلام آورده اند اما به خلاف دستور رسول خدا با ایشان جنگیده و عده زیادی از ایشان را کشت .
وقتی به نزد رسول خدا آمده و ماجرا  را عرض کردند ؛ پس رسول خدا دست خود را بالا برده و دو بار فرمودند :

خدایا من به سوی تو از آنچه خالد بن ولید انجام داد بیزاری می جویم.( صحیح البخاری، ج 5، ص 107)

در حقیقت ابوبکر لقب سیف الله را به خالد داد آن هم زمانی که خالد بن ولید در ماجرای مالک بن نویره زنا کرده بود و عمر به ابو بکر گفت : بدرستی که خالد زنا کرده است  او را سنگسار کن ؛ ابو بکر گفت : من او را سنگسار نخواهم کرد ؛ زیرا او اجتهاد کرده و اشتباه کرده است. عمر گفت : او یک مسلمان را کشته است ؛ او را قصاص کن.
ابو بکر گفت : من او را نخواهم کشت ، زیرا اجتهاد کرده و اشتباه کرده است.
عمر گفت لا اقل او را از کار بر کنار کن،
ابوبکر گفت:(ما كنت أغمد سیفاً سله الله علیهم )
یعنی :من شمشیری را که خدا بر ایشان کشیده است در غلاف نخواهم گذاشت.

-----------
آدرس گروه پاسخگویی
http://www.iran20.com/group/2019/&v=discussions

0
0

شیما25    ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۰
ممنونم

محبوب ترین مقالات اعتقادات و مذهب
بازدید: 2315
نظرات: 28
0
23
بازدید: 2346
نظرات: 27
0
20
بازدید: 1587
نظرات: 21
0
19
بازدید: 1207
نظرات: 16
0
15
بازدید: 1219
نظرات: 8
0
12
بازدید: 1726
نظرات: 11
3
10
بازدید: 3204
نظرات: 11
0
10
بازدید: 1860
نظرات: 10
0
9
بازدید: 1789
نظرات: 11
0
8
بازدید: 738
نظرات: 3
0
6
بازدید: 760
نظرات: 4
0
6
بازدید: 1034
نظرات: 2
1
5