فواید انگبین و عسل

ارسال توسط: محبوب((به یاد شهره عزیزم)) تاریخ ارسال: ۱۵ اسفند ۱۳۸۹ دسته بندی: علمی نظرات: 0 بازدید: 9566

 واژه زيبا و اصيل انگبين كه عرب آنرا عسل مينامد و متأسفانه ما پارسيان نيز آنرا به واژه عربي آن ميشناسيم، زيرا كه ميتوان گفت تقريبا" در بيشتر مناطق عربستان اصلا" چنين محصولي توليد نميشود و عربها بعد از حمله عرب به ايران با آن آشنا شدند و نامش را عسل ناميدند وما نيز نام محصول خودمان را با واژه و گويش آنان ميشناسيم.

گذشتگان آن را مظهر پاکی و خلوص و نشانه قدرت می دانستند و در یونان و روم باستان نيز مظهر برکت، عشق و زیبایی بود و مالیات خود را براساس آن می پرداختند. زنبور برای تهیه انگبين، شهد گل های مختلف را جمع آوری می کند. جالب است بدانید برای تولید هر کیلوگرم انگبين، زنبور باید 2 میلیون بار روی گل ها بنشیند و شهد آن ها را جمع آوری کند. بنابراین تهیه انگبين، کار بسیار دشواری است و هر زنبوردر طول عمر 6 تا 8 هفته ای خود تنها یک قاشق مرباخوری از آن را تهیه می کند.


در کندوی زنبور نوعی انگبين نيز برای تغذیه ملکه تهیه می شود که آنرا " اکسیر طول عمر" مينامند. از آن جا که انگبين از شهد گل های مختلف تهیه می شود رنگ آن بستگی به گلی دارد که زنبور از آن تغذیه کرده است گذشته از آن شرایط آب و هوایی و جغرافیایی نیز در رنگ و بوی انگبين تاثیر دارد. انگبين با وجود شیرین بودن اگر به مقدار معینی مصرف شود، برای هر نوع بیماری از جمله دیابت موثر است..
 

   

فایده دارویی انگبين و دارچین:


١ . درمان بیماری قلبی : مخلوطی از انگبين و پودر دارچین را تهیه کنید و به جای مربا روی نان قرار دهید و به طور منظم در وعده صبحانه صرف کنید. این روش در کاهش کلسترول، جلوگیری از بروز حمله قلبی، تنفس راحت و تقویت ضربان قلب موثر است. بیماران مبتلا به حمله قلبی نیز با مصرف روزانه این مخلوط از حمله قلبی بعدی درامان خواهند بود. بررسی روی سالمندان در آمریکا و کانادا نشان داده است، با بالا رفتن سن شاهرگ های حیاتی و سیاهرگ ها خاصیت انعطاف پذیری خود را از دست می دهد. انگبين و دارچین به شاهرگ ها و سیاهرگ ها قدرتی تازه می بخشد.


٢ . از بین بردن اثر خارش نیش های حشرات : مخلوطی از یک سهم انگبين، ٢ سهم آب ولرم و یک قاشق چای خوری پودر دارچین را روی قسمتی از بدن که احساس خارش می کنید، قرار دهید خارش و درد در عرض یک یا ٢ دقیقه فروکش خواهد کرد.


٣ . درمان التهاب مفصل (آرتریت) : روزانه، یک وعده صبح و یک وعده شب، مخلوطی از یک فنجان آب گرم، ٢ قاشق چای خوری انگبين و یک قاشق چای خوری پودر دارچین مصرف شود. این مخلوط معجزه گر در صورت مصرف به طور منظم آرتریت های مزمن را نیز درمان می کند. بررسی های اخیر روی ٢٠٠ بیماری که قبل از صرف صبحانه از این مخلوط استفاده کردند نشان داد، ٧٣ نفر از آنان در عرض یک هفته کاملا از درد رهایی پیدا کردند و پس از یک ماه بیشتر افرادی که قادر به راه رفتن یا حرکت نبودند، بدون احساس هیچ دردی توانایی راه رفتن و تحرک خود را به دست آوردند.


٤ . جلوگیری از ریزش مو : قبل از دوش گرفتن مخلوطی از مقداری روغن زیتون داغ، یک قاشق چای خوری انگبين و یک قاشق پودر دارچین را به مدت ٥ تا ١٥ دقیقه روی سر قرار دهید و سپس آن را بشویید.


٥ . از بین بردن عفونت مثانه : ٢ قاشق غذاخوری انگبين به همراه یک قاشق چای خوری پودر دارچین را با مقداری آب ولرم حل کنید و آن را بنوشید. این روش باعث می شود که میکروب های مثانه از بین برود.


٦ . درمان درد دندان : مخلوطی از یک قاشق چای خوری پودردارچین و ٥ قاشق چای خوری انگبين تهیه کنید و روی دندان خراب بمالید. این عمل را ٣ بار در روز تکرار کنید تا درد تسکین یابد.


٧ . کاهش کلسترول : ٢ قاشق غذاخوری انگبين را با ٣ قاشق چای خوری پودر دارچین در یک لیوان چای حل کنید و بنوشید. این کار میزان کلسترول خون را طی ٢ ساعت به ١٠ درصد کاهش می دهد.


٨ . درمان سرماخوردگی : به مدت ٣ روز از مخلوط یک قاشق غذاخوری انگبين با یک چهارم قاشق چای خوری پودر دارچین استفاده کنید. این روش برای درمان سرفه مزمن و سرماخوردگی و سینوزیت به کار می رود.


٩ . درمان ناباروری : برای برطرف کردن این مشکل، به مردان توصیه می شود ٢ قاشق غذاخوری انگبين را قبل از خواب میل کنند. در کشورهای چین، ژاپن و خاوردور که با مشکل ناباروری مواجه اند، در طول روز مخلوطی از مقداری پودر دارچین و یک دوم قاشق چای خوری انگبين را به طور مرتب روی لثه و داخل دهان خود قرار می دهند تا مخلوط حاصل از طریق بزاق وارد بدن شود. زوجی که مدت ١٤ سال بچه دار نمی شدند با شروع مصرف عسل و دارچین پس از مدت کوتاهی صاحب دوقلو شدند.

 


١٠ . درد معده : مصرف انگبين و پودر دارچین علاوه بر درمان درد و نفخ معده، زخم معده را نیز درمان می کند.


١١ . تقویت سیستم ایمنی : استفاده روزانه از انگبين و پودر دارچین سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و بدن را از حمله باکتری و ویروس محافظت می کند. دانشمندان دریافتند که انگبين دارای مقدار زیادی ویتامین و آهن است كه مصرف مداوم آن گلبول های سفید خون را تقویت می کند تا بتواند با باکتری ها و بیماری های ویروسی مقابله کند.


١٢ . برطرف کردن سوء هاضمه : قبل از هر وعده غذا، پودر دارچین را روی ٢ قاشق غذاخوری انگبين بریزید و میل کنید تا از ترشح اضافی اسید معده رهایی پیدا کنید زیرا این مخلوط غذاهای سنگین را به راحتی هضم می کند.


١٣ . جلوگیری از آنفلوآنزا : دانشمندی در اسپانیا ثابت کرده که مخلوط انگبين و دارچین دارای مواد مفید طبیعی است که از میکروب های آنفلوآنزا و سرماخوردگی جلوگیری به عمل می آورد.


١٤ . افزایش طول عمر : مصرف دائم و مرتب انگبين و پودر دارچین مانع پیری زودرس می شود. مخلوطی از ٤ قاشق چای خوری انگبين، یک قاشق چای خوری پودردارچین و ٣ فنجان آب گرم را با هم بجوشانید.. سپس مخلوط به دست آمده را ٣ الی ٤ بار در روز به مقدار یک چهارم فنجان میل کنید. این مخلوط علاوه بر طراوت بخشیدن و نرم نگه داشتن پوست از پیری زودرس نیز جلوگیری می کند.


١٥ .برطرف کردن جوش صورت : قبل از خواب مخلوط ٣ قاشق غذاخوری انگبين و ١ قاشق چای خوری دارچین را روی جوش ها قرار دهید و روز بعد با آب ولرم بشویید. تکرار روزانه این کار به مدت ٢ هفته، جوش ها را از بین می برد.


١٦ . درمان عفونت های پوستی : قرار دادن مخلوطی به مقدار مساوی از انگبين و پودر دارچین روی قسمت های مختلف پوست، عفونت های پوستی و اگزما را نیز درمان می کند.


١٧ . درمان سرطان : تحقیقات جدید انجام گرفته در ژاپن و استرالیا نشان داده، سرطان های پیشرفته معده و استخوان به طور موفقیت آمیزی درمان شده است. بیماران مبتلا به اين سرطان ها روزانه ٣ بار و به مدت ٣ ماه یک قاشق غذاخوری انگبين و یک قاشق چای خوری دارچین را مخلوط و مصرف می کردند.


١٨ . از بین بردن خستگی مفرط : مصرف نصف قاشق غذاخوری انگبين و مقداری پودر دارچین در یک لیوان آب اول صبح و بعد از ظهر که بدن با افت نشاط روبه رو است طی یک هفته نیروی حیاتی بدن را افزایش می دهد.


١٩ . از بین بردن بوی بد دهان : شما می توانید پس از بیدار شدن از خواب با محلولی از یک قاشق چای خوری انگبين، مقداری پودر دارچین و آب گرم غرغره کنید تا در طول روز مشکل بوی بد دهان را نداشته باشید.


٢٠ . مشکل شنوایی : مصرف روزانه مقدار مساوی از انگبين و پودر دارچین در صبح و شب مشکلات اختلال در گوش و كم شنوایی را برطرف می کند.شایان ذکر است، انگبين مورد مصرف باید خام و پاستوریزه نشده باشد. زیرا که آنزیم های لازم در هنگام عمل پاستوریزه به علت حرارت دیدن از بین می رود. با جدي گرفتن مصرف روزانه اين مخلوط معجزه آسا نتيجه هاي فراوان و رويايي آن را نيز دريافت كنيد.

 

0
0

محبوب ترین مقالات علمی
بازدید: 10185
نظرات: 330
0
469
بازدید: 3496
نظرات: 299
0
434
بازدید: 3398
نظرات: 287
بازدید: 3821
نظرات: 211
0
274
بازدید: 3181
نظرات: 127
بازدید: 2663
نظرات: 118
0
242