ایران بیستی عزیز - با توجه به درخواستهای زیاد همراهان همیشگی ایران 20 مبنی بر راه اندای مجدد سیستم پرداخت ، امکان پرداخت انلاین در سایت فراهم شده است . لطفا برای شارژ حساب خود به قسمت بالا صفحه موجودی - افزایش اعتباربیستک مراجعه کنید.

طب ایرانی اسلامی

ارسال توسط: شبکه طب ایرانی اسلامی تاریخ ارسال: ۱۶ آبان ۱۳۹۹ دسته بندی: پزشکی و سلامت»بیماریها نظرات: 31 بازدید: 35
 در طب ایرانی انواع سردردها به دو گروه عمده تقسیم می شوند. یک گروه سردردهایی هستند که بر اثر سردی و یا گرمی مزاج بدن یا سر ایجاد می شود که در واقع علت آن در خود سر است که به نام بیماری های مزاجی در طب ایرانی مطرح می شوند. گروه دیگر سردردهایی هستند که بر اثر ابتلاء به سندرم متابولیک، چاقی بیش ازحد یا بدن باشت مواد (عدم دفع مواد در بدن) و… ایجاد می شود، که عامل آن در جایی به جزء سر می باشد و به آن سردردهای مشارکتی گفته می شود.

 در سردردهای مشارکتی عضوی که بیشترین تأثیر را در سردرد دارد معده است و در متون تخصصی طب ایرانی نیز بارها به این نکته اشاره شده است که اگر معده عملکرد خوبی در بدن داشته باشد بیمارها به میزان زیادی در بدن کاهش پیدا می کند.

 افرادی که به چاقی یا غلبه اخلاط دچار هستند حتماً از یک رژیم غذایی برای کاهش وزن خود استفاده کنند چرا که این امر در کاهش سردردهای مزمن بسیار موثر است.

علاوه بر این سردردها نوع دیگری نیز وجود دارد که ناشی از ضعف و عدم وجود مواد سالم در بدن ضعف است و عموماً افراد ضعیفی که دچار کم خونی، ضعف و… هستند، مبتلا به این نوع از سردردها می شوند.

این طب برای درمان این نوع از سردردها روش های مخصوص به خود را دارد. طب ایرانی از طریق تقویت قوای جسمانی و اندام های خاص مثل قلب و… به پیشگیری و درمان این نوع سردردها می پردازد. همچنین افراد باید توجه داشته باشند که این نوع از سردرد با عواملی چون خستگی و بی خوابی و… می تواند تشدید شود.

در منابع طب ایرانی گیاهان دارویی فراوانی وجود دارد که اطباء استفاده از آن ها را برای درمان انواع سردردها توصیه می کنند. بابونه از جمله این گیاهان است که هم دمنوش و هم روغن آن برای درمان سردردهای مزمن بسیار موثر است. همچنین رایحه گلاب و اسطخودوس یا گل قند که ترکیبی از عسل و گل سرخ است می توان در تسکین سردردها بسیار موثر عمل کنند.

ا: در طب ایرانی این نکته که کدام قسمت از سر شما درد می کند بسیار مهم است. مثلاً در طب ایرانی ذکر شده است که اگر سردرد در قسمت پشت سر باشد این درد ناشی از عضلات پشت سر است. همچنین اگر سردرد در قسمت جلو و وسط سر باشد این درد ناشی از ناراحتی های معده است.

ماساژ درمانی نیز یکی دیگر از روش های درمان سردردهای مربوط به نقطه ماشه‌ای و عضلات پشت سر است که برای رفع گرفتگی نقطه ماشه‌ای و عضلات پشت صورت می گیرد. همچنین دانشمندان اروپایی در مطالعات اخیر خود به این نتیجه رسیده اند که زالو درمانی می تواند برای درمان بسیار از انواع سردرد ها مؤثر باشد.

 ما با اصلاح سبک زندگی خود می توانیم از ابتلاء به بسیار از بیماری ها از جمله سردرد پیشگیر کنیم.

0
25

شمیم    50 دقیقه قبل
▂ ▄ ▆💙like💙▅ ▄ ▂

آروشا    ۱۳ آذر ۱۳۹۹
🙋لایک🙋

منصوره    ۱۳ آذر ۱۳۹۹
👌20👌

بشار    ۱۳ آذر ۱۳۹۹
🍁🌐لایک🌐🍁

پری    ۱۲ آذر ۱۳۹۹
🤙 بیست🤙

کژال آ    ۱۲ آذر ۱۳۹۹
🕋🌈ϐιɢ lικε🌈🕋

فاطمه    ۱۱ آذر ۱۳۹۹
🛬2020🛬

فاطمه    ۱۱ آذر ۱۳۹۹
🛬2020🛬

mahla    ۱۱ آذر ۱۳۹۹
🍷20🍷✌🏻

سلیمه ف    ۱۱ آذر ۱۳۹۹
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ🌟łἷќἔ🏋️20🌟Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

سلیمه ف    ۱۱ آذر ۱۳۹۹
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ🌟łἷќἔ🏋️20🌟Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

زبیده    ۱۱ آذر ۱۳۹۹
🤲لایک20🤲

دریا    ۱۱ آذر ۱۳۹۹
🔥20🔥

امکا    ۱۱ آذر ۱۳۹۹
⏳B3T=20⏳

سمانه    ۱۰ آذر ۱۳۹۹
💎خوبه🌞💜🌞20💎

زاهد    ۱۰ آذر ۱۳۹۹
🎁▒░🖋20لایک20░▒🎁

زاهد    ۱۰ آذر ۱۳۹۹
🎁▒░🖋20لایک20░▒🎁

صفورا    ۰۹ آذر ۱۳۹۹
💐ℓαḯк😍20💐

فاطیما فرزین    ۰۹ آذر ۱۳۹۹
💃🕺lικε🕺💃

زهرا    ۰۹ آذر ۱۳۹۹
🎉🎊20🎊🎉

ناهید    ۰۹ آذر ۱۳۹۹
🍎لایک🍎

ناهید    ۰۹ آذر ۱۳۹۹
🍎لایک🍎

فاطیما    ۰۹ آذر ۱۳۹۹
🎂لایک🎂

وفا معین    ۰۸ آذر ۱۳۹۹
🌺20زیبا🌺

وفا معین    ۰۸ آذر ۱۳۹۹
🌺20زیبا🌺

وفا معین    ۰۸ آذر ۱۳۹۹
🌺20زیبا🌺

لادن ع    ۰۷ آذر ۱۳۹۹
@};-لایک20@};-

یلدا    ۰۶ آذر ۱۳۹۹
🍾🍷20🍾🍷

یلدا    ۰۶ آذر ۱۳۹۹
🍾🍷20🍾🍷

سما ص    ۱۶ آبان ۱۳۹۹
20

محمد Abgine ابگینه    ۱۶ آبان ۱۳۹۹
۲۰

محبوب ترین مقالات پزشکی و سلامت»بیماریها
بازدید: 4149
نظرات: 163
بازدید: 4131
نظرات: 138
0
166
بازدید: 3653
نظرات: 170
بازدید: 3168
نظرات: 124
بازدید: 3178
نظرات: 111
0
138
بازدید: 3229
نظرات: 111
0
124