ایران بیستی عزیز - با توجه به درخواستهای زیاد همراهان همیشگی ایران 20 مبنی بر راه اندای مجدد سیستم پرداخت ، امکان پرداخت انلاین در سایت فراهم شده است . لطفا برای شارژ حساب خود به قسمت بالا صفحه موجودی - افزایش اعتباربیستک مراجعه کنید.

تاثیر روی یا همان زینک در جلوگیری از حمله ویروسها

 نقش کلیدی روی (Zinc) در مقاله با عفونت

مقاله چاپ شده در آگوست 2019 در مجله PLOS Pathogens مطالب مهمی در رابطه با توانایی روی در مقابله با عفونت های باکتریایی را مورد بررسی قرار می دهد.

محققین مرکز تحقیقات بیماریهای عفونی دانشگاه آدلاید استرالیا در مقاله خود با اشاره به اینکه کمبود روی٬ یک سوم از جمعیت جهان را تحت تأثیر قرار داده و که مسئله باعث افزایش حساسیت به عفونت باکتریایی میشود.
اگرچه استفاده از مکمل روی می تواند اثر بیماری را کاهش دهد، اما مبنای مولکولی چگونگی محافظت در مقابل عفونت همچنان نامشخص است.

در طی این پروژه، به موش های آزمایشگاهی رژیم غذایی با میزان ۷۰٪ کمتر از ماده معدنی روی نسبت به حیواناتی که غذای استاندارد داشتند٬ داده شد. حیوانات سپس در معرض باکتری Streptococcus pneumoniae قرار گرفتند که باعث بیماری ذات الریه می شود.

محققین مشاهده كردند كه موش هایی که با رژیم غذایی حاوی میزان محدودی از روی تغذیه شده بودند، ۳۶ ساعت بعد از مواجهه با باكتری در مناطق مختلف بدن آنها (بخصوص در بینی ، گلو و خون ) بار باکتریایی آنها به میزان قابل توجهی بیشتر بود٬ در مقایسه با حیواناتی که میزان کافی روی دریافت کرده بودند.

دستگاه Elemental bio-imaging (دستگاهی که مقدار مواد معدنی اندام های زنده را اندازه میگیرد) با تصویربرداری از ریه موشها کاهش غلظت روی در ریه موش های دارای کمبود روی را نشان می دهد و در هر دو گروه از حیوانات پس از عفونت، مهاجرت روی به مناطق خاص ریه ها را نشان می دهد. این محققین با در نظر گرفتن نتایج پژوهش اظهار دارند که روی با پاتوژن مهاجم در ریه های موش در یک مکان قرار میگیرند.

همچنین نتایج مشخص کردند كه فاگوسیت ها، که سلول های ایمنی بدن هستند كه ذرات مضر خارجی (از جمله باكتری ها) را می خورند، روی را متراکم کرده و از این ماده معدنی به عنوان یك ماده ضد میکروبی مستقیم استفاده می كنند. موشهایی که رژیم های غذایی با کمبود روی دریافت کرده اند ، تقریباً 30 ساعت کمتر از آنهایی که رژیم های طبیعی دریافت کرده اند زنده مانده اند.

دکتر Eijkelkamp خاطر نشان می کند که رژیم غذایی با محتوای روی با عملکرد سیستم ایمنی بدن و مقاومت در برابر عفونت های باکتریایی رابطه مستقیم دارد. این تحقیق نشان می دهد که روی در مناطقی که درآنها عفونت وجود دارد تجمع یافته و باکتری های تهاجمی را تحت فشار قرار می دهد و همچنین به سلولهای خاص ایمنی کمک می کند تا باکتری های Streptococcus pneumoniae را از بین ببرند.
0
5

مریم نظری    ۱۲ آبان ۱۳۹۹
سلام ممنونم دوست عزیز

علی دهقان    ۱۲ آبان ۱۳۹۹
مقاله خوب وسودمندی بود.لایک، 20

سما ص    ۱۱ آبان ۱۳۹۹
20

محبوب ترین مقالات پزشکی و سلامت»بیماریها
بازدید: 4149
نظرات: 163
بازدید: 4131
نظرات: 138
0
166
بازدید: 3653
نظرات: 170
بازدید: 3168
نظرات: 124
بازدید: 3178
نظرات: 111
0
138
بازدید: 3229
نظرات: 111
0
124