ایران بیستی عزیز - با توجه به درخواستهای زیاد همراهان همیشگی ایران 20 مبنی بر راه اندای مجدد سیستم پرداخت ، امکان پرداخت انلاین در سایت فراهم شده است . لطفا برای شارژ حساب خود به قسمت بالا صفحه موجودی - افزایش اعتباربیستک مراجعه کنید.

ماهیت ویروس کرونا تغییر یافته است

ارسال توسط: ساسان تاریخ ارسال: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ دسته بندی: پزشکی و سلامت»بیماریها نظرات: 1 بازدید: 56

یک متخصص بیماری‌های عفونی گفت: ویروس کرونا عفونی‌تر شده و ماهیتش تغییر یافته است بنابراین اکثر اقدامات و درمان‌ها پاسخ لازم را نمی‌دهند.

محسن ابراهیم زاده، متخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به شیوع گسترده ویروس کرونا اظهار کرد: ویروس کرونا عفونی‌تر شده و ماهیتش تغییر یافته است به طوری که اکثر اقدامات و درمان‌ها پاسخ لازم را نمی‌دهند.

ابراهیم زاده با اشاره به اینکه ویروس درمان قطعی ندارد، بیان کرد: همه گروه‌های سنی می‌توانند درگیر این بیماری شوند. این سیستم ایمنی ماست که تصمیم می‌گیرد با ویروس چه برخوردی داشته باشد بنابراین در مورد ویروس نمی‌توان با قطعیت صحبت کرد.

او با اشاره به پلاسمادرمانی افزود: در این روش پلاسمای بیماران کرونایی بهبود یافته را که آنتی بادی‌های لازم برای مبارزه و از بین بردن ویروس کرونا در بدن آن‌ها تولید شده را می‌گیرند و برای درمان بیماران مبتلا به کرونا استفاده می‌کنند.

ابراهیم زاده ادامه داد: اگر فردی پس از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ بهبود پیدا کند به احتمال زیاد مقادیر زیادی از این آنتی‌بادی‌ها در پلاسمای خونش وجود دارد. براین اساس بخشی از پلاسمای فرد بهبود یافته را گرفته و آن را به بیماران با بیماری شدید تزریق می‌کنیم. امیدواریم این آنتی‌بادی‌ها سیستم ایمنی بدن بیمار را تحریک کنند تا ویروس را پیدا کرده و شروع به از بین بردن آن کنند. این درمان صد درصد قطعی نیست و فقط برای بیماران بسیار بدحال استفاده می‌شود.

این متخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به اینکه پلاسما درمانی هزینه‌های بسیار بالایی را برای بیمار دارد، گفت: گاهی ۵ الی ۶ جلسه برای بیمار از این روش استفاده می‌کنیم که هر جلسه آن ۵۰ میلیون تومان هزینه دارد.

0
5

سما ص    ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
20

محبوب ترین مقالات پزشکی و سلامت»بیماریها
بازدید: 4104
نظرات: 163
بازدید: 4071
نظرات: 138
0
166
بازدید: 3600
نظرات: 170
بازدید: 3115
نظرات: 124
بازدید: 3133
نظرات: 111
0
138
بازدید: 3190
نظرات: 111
0
124