ایران بیستی عزیز - با توجه به درخواستهای زیاد همراهان همیشگی ایران 20 مبنی بر راه اندای مجدد سیستم پرداخت ، امکان پرداخت انلاین در سایت فراهم شده است . لطفا برای شارژ حساب خود به قسمت بالا صفحه موجودی - افزایش اعتباربیستک مراجعه کنید.

ارزش کارگشایی و خدمت به مردم

ارسال توسط: پاسخگو دینی و مشاور مذهبی تاریخ ارسال: ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ دسته بندی: اعتقادات و مذهب»متون دینی نظرات: 5 بازدید: 267
ارزش کارگشایی و خدمت به مردم
 

 

ارزش کارگشایی و خدمت به مردم

📚در روایات درباره اهمیت کارگشایی و برطرف کردن مشکلات مردم سخن بسیاری بیان شده و آموزه‌های دستوری و ترغیبی بسیاری نیز مطرح شده است. از جمله امام صادق(علیه السلام) فرموده است:

« سئل رسول‌الله (صلی‌الله علیه‌ و آله) عن احب الناس الی ‌الله؟ قال: انفع الناس للناس؛ از رسول خدا سوال شد، محبوب‌ترین مردم در پیشگاه خدا کیست؟ پیامبر فرمود: کسی که بیشترین سود و خدمت را به مردم برساند». (بحارالأنوار، ج73، ص339)

در اهمیت کارگشایی و خدمت به دیگران همین بس که پیامبرگرامی‌اسلام(صلی الله علیه و آله) آن را معیار و ملاک مسلمانی دانسته و فرموده است:
«من اصبح لایهتم بامور المسلمین فلیس بمسلم؛ کسی که صبح کند و به مسائل مسلمانان همت نگمارد، مسلمان نیست». (بحارالانوار، ج74، ص337)

#زندگی_برنگ_خدا
https://eitaa.com/zendegybrangekhoda

🌺
💐🌹🌻🌺💐🌹🌻

0
4

nazli hassani    ۱۸ آبان ۱۳۹۹
20

reihane    ۰۸ مرداد ۱۳۹۹
20

Moein    ۰۵ مرداد ۱۳۹۹
2020

سما ص    ۰۴ مرداد ۱۳۹۹
20

محبوب ترین مقالات اعتقادات و مذهب»متون دینی