پاداش عظیم کمک کردن به همسر در کارهای خانه

ارسال توسط: پاسخگو دینی تاریخ ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ دسته بندی: اعتقادات و مذهب»حدیث نظرات: 7 بازدید: 34
📢 قابل توجه آقایونی که امام علی(علیه السلام) را


📢 قابل توجه آقایونی که امام علی(علیه السلام) را امام و مولا و مقتدای خود می دانند .....

حضرت امیرالمومنین علی (علیه السلام )فرمود:

روزی رسول خدا (صلی الله علیه و آله) بر ما در منزل وارد شد. فاطمه (علیها السلام )نزدیک دیگ غذا نشسته بود و من هم برایش عدس تمیز می کردم.
آن حضرت مرا با لقب ابالحسن می خواندند، عرض کردم: بفرمایید. اظهار داشتند:

« بشنو از من آنچه را که به دستور پروردگارم می گویم! هیچ مردی نیست که در کارهای منزل به همسرش کمک کند ، مگر اینکه پاداش او به هر تار مویی که بر بدنش روییده باشد، ثواب یک سال عبادتی است که تمام روزهایش را روزه گرفته و تمام شب هایش را به عبادت ایستاده، شب زنده داری کرده باشد. و خداوند به او ثوابی می بخشد که به انبیای صابر خود مثل حضرت داوود و یعقوب و عیسی علیهم السلام بخشیده باشد.

ای علی! کسی که در کارهای خانه به همسر خود بدون سرکشی و دلتنگی و تکبر خدمت نماید، پروردگار اسمش را در دفتر شهدا ثبت می کند و برایش به هر روز و شبی ثواب هزار شهید و به هر قدمی که بر می دارد به آن مرد ثواب حج و عمره می دهد و به هر قطره ای که از بدنش عرق بیاید یک خانه در بهشت برایش منظور می نماید....(بحار ج 13 ص 133 چاپ ایران و جامع الاخبار ص 102 به نقل از رساله حقوق امام سجاد شرح نراقی )

این است: 👇👇

#زندگی_برنگ_خدا

0
2

پاسخگو دینی    ۰۶ خرداد ۱۳۹۹
عرض سلام و ادب.این مطلب برای همین خاطر ارائه شد که آقایون بدونند مردانگی به دستور دادن به زن و بچه و پادشاهی کردن در خانه نیست.

رها    ۰۶ خرداد ۱۳۹۹
آقایون در خانه احساس پادشاهی دارن و فقط دستور صادر میکنن

سما ص    ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
20

پاسخگو دینی    ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
عرض سلام و ادب خدمت دوستان عزیز بخصوص برادر بزرگوار علی حیدری! متأسفانه هم زنان هم مردان ما از سیره و سبک زندگی اسلام فاصله زیادی گرفته ایم و ریشه خیلی از مشکلات هم بخاطر همین موضوع می باشد.اینکه زن از روی تحکم و توهین و ... مرد را وادار به کاری بکند قطعا دور از ادب و اخلاق می باشد.منتهی باید به این مطلب هم توجه داشته باشیم انتظار مردان از اینکه زن باید همه کارهای خانه از پخن و پز و شستشو و ... را انجام دهد و مرد هیچ کمکی نکند و یا احیاناً همچنان طلبکار هم باشد،نه تنها دور از اخلاق و ادب است،بل

علی حیدری    ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
سلام به دوستان در مورد این شیوه زندگی حضر امیالمومنین ع با زهرامرضیه که اساس قرآنی وعاشروهن بالمعروف دارد متاسفانه آنجه در عصر جدید دیده می شود این است که بحث امر زن به در امور زندگی که گاهی با تحکم نیز می باش که این با مصداق آیه وسیره معصومین نمی سازد مثلا مکف کردن مرد به خریدهای گاها غیر ضروری یاتکلف برمرد اجبار یا امر به مرد که مرد مکف هستی مثلا فرش را بشوری وغیره که در زندگی زهرای مرضیه س اصلا یک مورد هم از این گونه موارد نداشتیم پس امیرالمومنین ع اشتیاق درونی به کمکک به زهرای مرضیه را داشت

rihane    ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
آقایون تو اینگونه مسائل خودشونو پیرو امام علی(ع) نمیدونن

محبوب ترین مقالات اعتقادات و مذهب»حدیث
بازدید: 2968
نظرات: 137
0
129
بازدید: 2069
نظرات: 101
بازدید: 2605
نظرات: 81
0
101
بازدید: 2205
نظرات: 105
بازدید: 1489
نظرات: 93
0
97
بازدید: 1389
نظرات: 84
2
85
بازدید: 672
نظرات: 93
0
80
بازدید: 2422
نظرات: 66
0
77
بازدید: 2716
نظرات: 65
0
73
بازدید: 1429
نظرات: 74
0
73