کلید بخشش خداوند در شبهای قدر

ارسال توسط: پاسخگو دینی تاریخ ارسال: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ دسته بندی: اعتقادات و مذهب»متون دینی نظرات: 5 بازدید: 44

یکی از مواردی که باعث می ‌شود ما شب ‌های قدر خیلی بهره بگیریم، گذشتن از همدیگر است. از امام رضا (علیه السلام) حدیث داریم که در شب قدر عفو عمومی صادر می شود مگر برای دو مؤمنی که با هم قهر هستند و کدورت دارند، خدا می فرماید: به پرونده این دو بنده تا وقتی آشتی نکنند، مهر عفو و بخشش خورده نمی شود.

در قرآن کریم در این باره می خوانیم: «وَ لْیعْفُواْ وَلْیصْفَحُواْ أَلاَ تُحِبُّونَ أَن یغْفِرَ اللَّهُ لَکمْ؛ و باید عفو کنند و گذشت نمایند. مگر دوست ندارید که خداوند بر شما ببخشاید؟» (نور: 22)

در زندگی اجتماعی، ناگزیر از مشاهده برخی رفتارهای ناخوشایند از سوی دیگران هستیم. بدیهی است که اگر در برابر بسیاری از این رفتارها، شیوه عفو و گذشت در پیش نگیریم پیوسته باید در حال درگیری و مشاجره با دیگران بسر ببریم، که این امر موجب دلخوری شده، زندگی را به کام ما تلخ و ناگوار خواهد نمود.

بر اساس آیه ای که بیان شد، یکی از موجبات عفو خداوند از بندگان، گذشت بندگان از یکدیگر است؛ چنان که در آیه شریفه یادشده، پس از دستور به عفو و گذشت انسان ها از یکدیگر، آن را در عفو خداوند از آنها که یکدیگر را عفو کردند، اثرگذار می داند و می فرماید: «مگر دوست ندارید که خداوند بر شما ببخشاید؟»

در حقیقت می توان گفت که بخشیدن خطای دیگران، کلید بخشش خداوند در شب های قدر است...


💐 همراه ما باشید در کانال « زندگی به رنگ خدا»👇👇👇

https://eitaa.com/joinchat/4029284400Ce235214909

🌸
🇮🇷🌴🇮🇷🌴🇮🇷🌴🇮🇷🌴🇮🇷🌴🇮🇷

0
4

سیده خانم    ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
مممنونم

علی حیدری    ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
التماس دعا

مینا اعلایی    ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹
20

سما ص    ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹
20

rihane    ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹
خیلی جالب بود. مرسی. منکه قصد کردم شب قدر همه رو ببخشم.

محبوب ترین مقالات اعتقادات و مذهب»متون دینی