مبارزه با کرونا................. ما میتوانیم

ارسال توسط: samaii samaii تاریخ ارسال: ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ دسته بندی: پزشکی و سلامت»بیماریها نظرات: 3 بازدید: 100

 برای شستن دست ها ، داخل ظرف صابون مایع ، بتادین هم اضافه کنید تا علاوه بر اینکه ویروس از دست کنده شود خاصیت ضد عفونی کننده هم داشته باشد و ویروس را بکشد  .

۲-دو نوع الکل داشته باشید و آن را داخل ظرف اسپری بریزید .
الف - اتانول یا الکل سفید برای ضد عفونی دست ها
ب- متانول یا الکل زرد برای ضد عفونی سطوح که به نسب ۳۰ به ۷۰ یا ۴۰ به ۶۰ یا ۵۰به ۵۰ با آب جوشیده ی سرد شده قاطی کنید و در ظرف اسپری بریزید.
( منظور از سطوح :
موبایل و سوییچ و کلید و کارت عابر بانک ، کیف پول ، کیف معمولی
ظرف های ماست ، پنیر و غیره
بسته های قند و چیپس و غیره
فرمان و دنده ماشین و غیره
شیر آب ، دستگیره ی درب ، و کلا هر چیزی که به آن در طول روز دست می زنید و یا هر بسته ای که در آن مواد خوراکی وجود دارد .)

۳-بعد از اینکه از بیرون به خانه می آیید
فورا لباسهایتان را در ماشین لباسشویی بیاندازید و درب ماشین را ببندید تا در زمان مناسب آنها را بشویید . در ماشین لباسشویی علاوه بر پودر یا مایع لباسشویی ، مقداری وایتکس را در یک پارچ آب ریخته و درون ماشین بریزید تا لباسها علاوه بر شسته شدن ، ضد عفونی هم بشوند . اگر وایتکس را در پارچ آب بریزید و با آب قاطی کنید تا رقیق ، رنگ لباسها هیچ تغییری نمی کند و نگران این موضوع نباشید .

۴- یک تشت آب را کنار درب ورودی خانه بگذارید و در آن مقداری آب و وایتکس بریزید و هر موقع وارد خانه می شوید کفِ کفشتان را در در تشت بگذارید تا ضد عفونی شود . هر چند روز یکبار باید تشت را خالی کنید و دوباره در آن آب و وایتکس بریزید . چون وایتکس بعد از چند روز که در معرض هوا و ذرات کثیف باشد خاصیت ضد عفونی کنندگی اش از بین می رود .

۵- هر کسی باید یک تب سنج دیجیتال داشته باشد تا در صورت لزوم و زمانی که شک دارد که بیمار است ، دمای بدنش را اندازه بگیرد . قیمت تب سنج دیجیتال زیاد نیست از ۱۰ هزار تومن تا ۴۰ هزار تومن متغییر است . دمای بدن باید زمانی گرفته شود که حداقل تا نیم ساعت قبل از آن تحرک و فعالیت زیادی نداشته است و نوشیدنی یا غذای گرم نخورده است تا دمایی که تب سنج نشان می دهد واقعا دمای بدن باشد نه دمای حاصل از فعالیت یا غذاهای گرم . هر کسی باید تب سنج مخصوص به خود را داشته باشد و قبل از استفاده هم آن را ضد عفونی کند .

۶-زمانی که جایی هستید که انسانی وجود ندارد نیازی به استفاده از ماسک نیست و فقط دستکش و شستن و ضد عفونی دست کفایت می کند . ولی اگر جایی هستید که حتی یک آدم وجود دارد حتما باید ماسک بزنید چون نباید ریسک کرد . ممکن است ناگهان یک فرد عطسه کند و مقدار زیادی قطرات تنفسی حاوی ویروس را در هوا پخش کند و اگر ما در معرض این قطرات باشیم ممکن است آلوده شویم.....

0
3

کیان(امپراطور ایران20)    ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
قسمت اسپری سطوح رو فکر کنم بتونم انجام بدم. ممنون که مطالب مفیدی گذاشتید خوب بود مرسی

شا هرخ    ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
ممنون

خانووم    ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
چقد سخت.کرونا بگیریم راحتره:D

محبوب ترین مقالات پزشکی و سلامت»بیماریها