رضایت مادر == رضایت خدا !!!!!

ارسال توسط: گروه گفتگوی دینی تاریخ ارسال: ۰۷ اسفند ۱۳۹۷ دسته بندی: اعتقادات و مذهب»متون دینی نظرات: 10 بازدید: 152
  • رضایت مادر == رضایت خدا !!!!!

مرحوم شیخ مفید، به نقل از امام جعفر صادق صلوات اللّه علیه حكایت نما


مرحوم شیخ مفید، به نقل از امام جعفر صادق صلوات اللّه علیه حكایت نماید: روزی به رسول گرامی اسلام صلّی اللّه علیه و آله، خبر دادند كه فلان جوان مسلمان، مدّتی است در سكرات مرگ و جان دادن به سر می برد ونمی میرد.

چون حضرت رسول بر بالین آن جوان حضور یافت، فرمود: بگو لا إ لهَ إ لاّ اللّه؛ ولی مثل این كه زبان جوان قفل شده باشد ونمی توانست حركت دهد، حضرت چند بار تكرار نمود و جوان بر گفتن كلمه طیّبه لا إ لهَ إ لاّ اللّه قادر نبود. زنی در كنار بستر جوان مشغول پرستاری از او بود، حضرت از آن زن سؤ ال نمود: آیا این جوان مادر دارد؟ پاسخ داد: بلی، من مادر او هستم.

حضرت فرمود: آیا از فرزندت ناراحت و ناراضی می باشی؟ گفت: آری، مدّت پنج سال كه است با او سخن نگفته ام. حضرت پیشنهاد داد: از فرزندت راضی شو. عرض كرد: به احترام شما از او راضی شدم و خداوند نیز از او راضی باشد. سپس حضرت به جوان فرمود: بگو لا إ لهَ إ لاّ اللّه، در این موقع آن جوان سریع كلمه طیّبه را بر زبان خود جاری كرد.

بعد از آن، حضرت به او فرمود: دقّت كن، اكنون چه می بینی؟
عرض كرد: مردی سیاه چهره با لباس های كثیف و بدبو همین الا ن در كنارم می باشد و سخت گلوی مرا می فشارد. حضرت رسول صلّی اللّه علیه و آله، اظهار نمود: بگو: یا مَنْ یَقْبَلُ الْیَسیرَ، وَ یَعْفُو عَنِ الْكَثیرِ، إقبَلْ مِنِّی الْیَسیرَ، وَاعْفُ عنّی الْكَثیرَ، إ نّكَ اءنْتَ الْغَفُورُ الرَّحیم. یعنی؛ ای كسی كه عمل ناچیز را پذیرا هستی، و از خطاهای بسیار در می گذری، كمترین عمل مرا بپذیر و گناهان بسیارم را به بخشای؛ همانا كه تو آمرزنده و مهربان هستی، وقتی جوان این دعا را خواند، حضرت فرمود: اكنون چه می بینی؟ گفت: مردی خوش چهره و سفید روی و خوش بو با بهترین لباس، در كنارم آمد و با ورود او، آن شخص سیاه چهره رفت. حضرت فرمود: بار دیگر آن جملات را بخوان، وقتی تكرار كرد. و در همان لحظه روح، از بدنش خارج شد و به دست پر بركت پیامبر اسلام صلّی اللّه علیه و آله، نجات یافت و سعادتمند گردید.((من لایحضره الفقیه ج1 ص132) )

پدر و مادر از هر گروه و فرقه اى باشند و هر گونه عقيده اى داشته باشند فرزندان موظفند احترام آنها را نگهدارند. حضرت على بن موسى الرّضا عليه السّلام فرمود:

«بِرُّ الوالِدَينِ واجبٌ و إ ن كانا مشركَينِ، و لا طاعةَ لهما فى معصيةِ الخالِقِ؛»(وسائل الشیعه ،ج16،ص155) : نيكى و احسان به پدر و مادر واجب است ، اگر چه آن دو مشرك باشند.

البته اگر آنها درخواستى از شما داشته باشند كه لازمه اش معصيت خدا باشد نبايد فرمانشان را اطاعت كنيد.

مشركين از نظر اسلام نجس هستند ولى چون پدر و مادر هستند فرزند حق ندارد آنها را ناراحت كرده و برنجاند.

**** رباتهای مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی در پیام رسانهای بله و سروش آماده دریافت سوالات دینی کاربران می باشد:

آدرس ربات در پیام رسان بله :
https://ble.im/pasokhgoo_ir_bot

آدرس ربات در پیامرسان سروش:
http://sapp.ir/pasokhgoo_ir_bot

*******

0
11

گلاره    ۲۶ اسفند ۱۳۹۷
😊❤20❤😊

آیلار م    ۲۴ اسفند ۱۳۹۷
💙˜”*°•.ԼƖƘЄ.•°*”˜💙

سمانه    ۱۷ اسفند ۱۳۹۷
💎خوبه🌞💜🌞20💎

صفورا    ۱۷ اسفند ۱۳۹۷
🍩💐ℓαḯк😍20💐🍩

سرمد    ۱۶ اسفند ۱۳۹۷
❣بیگ🍒لایک❣

امکا    ۱۳ اسفند ۱۳۹۷
⏳B3T=20⏳

سید محمد موسوی    ۱۲ اسفند ۱۳۹۷
20

Moein    ۱۲ اسفند ۱۳۹۷
2020

reihane    ۰۸ اسفند ۱۳۹۷
20

rihane    ۰۷ اسفند ۱۳۹۷
تبریک به همه مادرای عزیز،بخصوص مامان گل خودم.

محبوب ترین مقالات اعتقادات و مذهب»متون دینی