ترحم به یک سگ گرسنه، مرا ثروتمند کرد!

ارسال توسط: گروه گفتگوی دینی تاریخ ارسال: ۱۷ دی ۱۳۹۷ دسته بندی: اعتقادات و مذهب»متون دینی نظرات: 16 بازدید: 116
  • ترحم به یک سگ گرسنه، مرا ثروتمند کرد!

در حالات حضرت آیت الله آقای سید محمد باقر شفتی ذکر شده که آ


در حالات حضرت آیت الله آقای سید محمد باقر شفتی ذکر شده که آن مرحوم اوایل تحصیلات خود در نجف اشرف از حیث فقر بر او بسیار بد می گذشت و غالبا ایشان از برای قوت لا یموت خود معطل بودند.

آخر الامر نجف را ترک کرد و به حوزه علمیه اصفهان آمد در آنجا هم به او سخت می گذشت.

فرموده بود: مدتی بر من گذشت نداشتم تا اینکه بسیار ضعیف شدم روزی در مدرسه نماز وحشتی آوردند تقسیم کردند به مقدار یک نماز هم به من دادند پیش خود گفتم مدتی است گوشت نخورده ام بهتر است قدری گوشت بخرم رفتم بازار یک دانه جگر گوسفندی خریدم.

در مراجعت برخوردم بخرابه ای دیدم سگی در کنار خرابه از گرسنگی حال حرکت ندارد و شیر در پستان او خشکیده است می گوید: دلم بحال سگ سوخت چون دیدم بچه های او به زیر سینه او چسبیده اند من آن جگر را قطعه قطعه نمودم و به سوی او افکندم تا تمام شد آن سگ سر خود را بطرف آسمان بلند کرد و چند مرتبه صدا زد یقین کردم در حق من دعا کرد.

طولی نکشید که شفت که محل اصلی من است یکی از ثروتمندان آنجا وجه زیادی برای من فرستاد و لکن در نامه قید کرده بود که راضی نیستم یک درهم آن را صرف کنی بلکه باید آن را در نظر شخصی امینی بگذاری تا اینکه سرمایه کسب خود قرار دهد و از منافع آن استفاده کنی چون به دستور او عمل نمودم خداوند به من ثروت فوق العاده عنایت کرد و در هر سال مالیات مستغلات من بهفده هزار تومان می رسید (البته پول آنزمان) و عائله من حدود سیصد نفرند[ اسرار معراج ص 85.]

سید محمد باقر شفتی، دراصفهان به سبب شهامت، پارسایی و درستکاری، با اقبال کم‏ نظیر مردم روبه رو شد و نفوذ و محبوبیت فراوانی به دست آورد. تاجران، اموال فراوانی به سید می‏ بخشیدند و ایشان به وسیله آن، ازمردم فقیر و نیازمند دستگیری می‏کرد.
یکی از علمای صاحب نام معاصِر سید نوشته است: روزی از اطراف کوچه سید می‏گذشتم که جلو در خانه ایشان، جمعیت زیادی از فقرا جمع شده بودند. جمعیت آن قدر زیاد بود که کوچه از دو طرف کاملاً مسدود شده بود. سید به تک تک آنها مقادیر زیادی پول بخشید و کسی با دست خالی نرفت.

** مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی در شبکه های اجتماعی pasokhgoo1@ **

0
15

رقیه رضائی    ۰۱ تیر ۱۳۹۸
2020

علی قشقایی    ۳۱ خرداد ۱۳۹۸
بله دعای حیوانات واقعا مستجاب میشه.من هر روز برای این زبان بسته های بی پناه غذا میبرم و از دعای خیر همین زبان بسته ها زندگی ما روز به روز بهتر میشه.این ها نشانه هایی هستند برای رسیدن به خوشبختی که باید با چشم دل دید.حیوانات امانت خداوند نزد ما انسان ها هستند.ترحم بر حیوان موجب پاداش؛ و آزار و اذیتش، باعث عذاب آخرت است

تر نم    ۱۱ اسفند ۱۳۹۷
20

تر نم    ۱۱ اسفند ۱۳۹۷
20

تر نم    ۱۱ اسفند ۱۳۹۷
20

تر نم    ۱۱ اسفند ۱۳۹۷
20

تر نم    ۱۱ اسفند ۱۳۹۷
20

سید محمد موسوی    ۰۴ بهمن ۱۳۹۷
20

نسیم باران    ۲۴ دی ۱۳۹۷
20

تر نم    ۲۴ دی ۱۳۹۷
2200000000000000

سحر محمدی    ۲۱ دی ۱۳۹۷
2020

ماه رو    ۲۰ دی ۱۳۹۷
عالی 20

rihane    ۱۸ دی ۱۳۹۷
خداوند رحمتش کنه.

کامبیز روشن    ۱۷ دی ۱۳۹۷
گاهی فقط یک امتحان توی زندگی هست که سرنوشت آدم رو عوض می کنه. یه تصمیم توی یه لحظه حساس=> عاقبت به خیری و نجات یا هلاکت و نابودی. خدا عاقبت ما رو ختم بخیر کنه.

Unknown    ۱۷ دی ۱۳۹۷
لااایک 21محبوب ترین مقالات اعتقادات و مذهب»متون دینی