علت پیاده روی اريعین چيست؟

ارسال توسط: گروه گفتگوی دینی تاریخ ارسال: ۲۰ مهر ۱۳۹۷ دسته بندی: اعتقادات و مذهب»اعتقادی نظرات: 20 بازدید: 100
  • علت پیاده روی اريعین چيست؟ 

 تولي و تبري يکي از واجبات دین ما مي باشد و زيارت و آن هم با پای پيادتولي و تبري يکي از واجبات دین ما مي باشد و زيارت و آن هم با پای پياده از مصاديق تولي و محبت به اهل البت مي باشد، که سبب کمال معنوي انسان مي شود.
روايات متعددي در خصوص زيارت امام حسين (علیه السلام) با پاي پياده داريم که اجر و ثواب معنوي زيادي دارد.

به همين مناسبت، به حديثي از امام صادق(علیه السلام) در اهميت زيارت امام حسين(علیه السلام) با پاي پياده اشاره مي‌شود:

قَالَ أَبُو عَبْدِاللَّهِ علیه السلام:
«يَا حُسَيْنُ مَنْ خَرَجَ مِنْ مَنْزِلِهِ يُرِيدُ زِيَارَةَ قَبْرِ الْحُسَيْنِ بْنِ عَلِيٍّ علیه السلام إِنْ کَانَ مَاشِياً کَتَبَ اللَّهُ لَهُ بِکُلِّ خُطْوَةٍ حَسَنَةً وَ مَحَى عَنْهُ سَيِّئَةً حَتَّى إِذَا صَارَ فِي الْحَائِرِ کَتَبَهُ اللَّهُ مِنَ الْمُصْلِحِينَ الْمُنْتَجَبِينَ [الْمُفْلِحينَ الْمُنْجِحِينَ] حَتَّى إِذَا قَضَى مَنَاسِکَهُ کَتَبَهُ اللَّهُ مِنَ الْفَائِزِينَ حَتَّى إِذَا أَرَادَ الِانْصِرَافَ أَتَاهُ مَلَکٌ فَقَالَ إِنَّ رَسُولَ اللَّهِ (صلی الله علیه و آله) يُقْرِؤُکَ السَّلَامَ وَ يَقُولُ لَکَ اسْتَأْنِفِ الْعَمَلَ فَقَدْ غُفِرَ لَکَ مَا مَضَى»؛

اى حسين! کسى که از منزلش بيرون آيد و قصدش زيارت قبر حضرت حسين ابن على(علیه السلام) باشد، اگر پياده رود خداوند منّان به هر قدمى که برمى‌دارد يک حسنه برايش نوشته و يک گناه از او محو مى‌فرمايد تا زمانى که به حائر برسد و پس از رسيدن به آن مکان شريف، حق تعالى او را از رستگاران قرار مى‌دهد تا وقتى که مراسم و اعمال زيارت را به پايان برساند که در اين هنگام او را از فائزين محسوب مى‌کند تا زمانى که بازگردد، در اين وقت فرشته‌اى نزد او آمده و مى‌گويد: رسول خدا(ص) سلام رسانده و به تو مى‌فرمايد: از ابتدا عمل را شروع کن، تمام گناهان گذشته‌ات آمرزيده شد.(منبع: کامل الزيارات/ ترجمه ذهنى تهرانى/ ص۴۳۲)

http://www.soalcity.ir/node/4519

1
2

سید محمد موسوی    ۲۷ مهر ۱۳۹۷
20

reihane    ۲۲ مهر ۱۳۹۷
20

کامبیز روشن    ۲۲ مهر ۱۳۹۷
خدا قوت. موید باشید. هر کس توفیق زیارت پیاده کرد، نایب الزیاره ماهم باشد. التماس دعا. // یک نکته: با مدعی مگویید اسرار عشق و مستی. تا بی‌خبر بمیرد در درد خودپرستی // یاعلی

علی حیدری    ۲۱ مهر ۱۳۹۷
با سلام نباید بحث زیارت اربعین را بادارو ودلار سنجید این مقایسه غلط است ج

rihane    ۲۱ مهر ۱۳۹۷
عالی بود. ان شاءالله امسال هم پیاده روی اربعین باشکوهتر از سالهای قبل برگزار بشود تا آنهایی که چشم دیدن این شور و شعور حسینی را ندارند،از بغض و حسادت بسوزن.

پاسخگو دینی    ۲۰ مهر ۱۳۹۷
جناب خانم فاطمه! در مورد کمک به عراق و سرویه و ... همین مقدار بدانید اگر آن کمکها و حضور نیروهای مخلص و از جان گذشته ایرانی در آن کشورها نبود،الان معلوم نبود شما در بازار کدام کشور بعنوان کنیز در معرض فروش قرار داشتید.اگر آن کمکها و حمایتها نبود،هر روز و هر جایی از ایران عزیزمان حوادثی همچون حادثه اهواز در حال رخ دادن بود.ایکاش ذره ای انصاف و منطق و درک و شعور را چاشنی اظهار نظرات خودتان می کردید.کمی هم در مورد سرنوشت دختران و زنان آن کشورها مطالعه می کردید تا متوجه شوید اگر الان در امنیت هستید

پاسخگو دینی    ۲۰ مهر ۱۳۹۷
جناب سرکار فاطمه! شما یا هنوز افسردگی را نمی دانید چیست،یا هنوز از عوامل ایجاد افسردگی بی خبرید.اگر کمی واقعبینانه و منطقی و منصفانه بررسی کنید قطعاً خواهید دید که میزان افسردگی در بین کسانی که اهل مجالس روضه هستند خیلی کمتر از کسانی است که اینگونه مجالس را عامل افسردگی می دانند و دنبال عیش و نوش و لذتهای حیوانی هستند.مطمئن باشید یکی از مهمترین عوامل از بین برنده افسردگی همین مجالس اهل بیت(علیهم السلام) می باشد.

پاسخگو دینی    ۲۰ مهر ۱۳۹۷
قطعاً لعنت خداوند و پیامبران الهی و ملائه بر ظالمان و حامیان ظالمان و کسانی که در طول تاریخ در حق ائمه(علیهم السلام) ظلم روا داشته اند و امروزه هم از نسل همان ظالمان به ظلمشان در حق اهل بیت(علیهم السلام) ادامه می دهند.

حمیدرضا    ۲۰ مهر ۱۳۹۷
لعنت الله قوم الضالمین

پاسخگو دینی    ۲۰ مهر ۱۳۹۷
قطعاً باید گوشمان را بکشیم که به سرنوشت شمر و ... دچار نشویم.البته حتما علاوه بر کشیدن گوشتان،در مورد فسق و فجور و دیگر تخلفات امثال شمر بیشتر مطالعه کنید که اگر لازم شد محکمتر گوشتان را بکشید.

حمیدرضا    ۲۰ مهر ۱۳۹۷
وقتی تاریخ را ورق میزنی میبینی شمر هم نماز میخواند اتفاقا خیلی هم با اخلاص میخواند روزه‌اش را هم میگرفت آشکارا هم فسق و فجور نمیکرد و شاید اهل رشوه و ربا هم نبود... معاویه و ابن‌زیاد و عمربن‌سعد هم همینطور ... یادمان باشد، زیارت عاشورا که میخوانیم وقتی رسیدیم به «وَ لَعنَ الله...»هایش، لحظه ای گوش خودمان را بکشیم. به خودمان گوشزد کنیم: نکند این «لعن الله...» شامل حال ما هم بشود؟؟؟!!!!! مایی که گاه خودمان را «ارزانتر» از شمر و عمر و ابن‌زیاد میفروشیم. یاد جمله ای

پاسخگو دینی    ۲۰ مهر ۱۳۹۷
شما ایام اربعین اخبار اربعین و پیاده روی اربعین را دنبال کن،حتما متوجه خواهید شد. ضمن آنکه مگر کسی شما را مجبور کرده برای اینکه پیاده به جایی بروید.

حمیدرضا    ۲۰ مهر ۱۳۹۷
اقای عزیز چزا یکی از رهبران دینی که اینهمه سنگ مدهب وحسین و علی بسینه میزنند چرا تا کربلا پیاده روی نمیکنند ..خود شما وجدانن از خونت تا کربلا پیاده رفتی ؟؟؟

پاسخگو دینی    ۲۰ مهر ۱۳۹۷
پیامبران و امامان بدان جهت كه بندگان شایسته خداوند هستند، سزاوار احترام و محبت هستند. احترام و ابراز ارادت به آنان، بدان جهت نیست كه براى آنان در مقابل خدا، مقام و ارزشى مستقل قائل باشیم بلكه آنان مستقل از خدا هیچ ندارند و همه عظمت آنان و عشق و محبت ما به ایشان، ناشى از آن است كه آنان در اوج معرفت، بندگى و عبودیت حضرت حق قرار دارند و مورد عنایت خاص پروردگار مى‏ باشند. بوسیدن ضریح امامان (ع) و اولیاى الهى، برخاسته از عشق و محبت نسبت به آنان است همان گونه كه عاشق، هر چیزى را كه منتسب به معشوق است

پاسخگو دینی    ۲۰ مهر ۱۳۹۷
سرکار خانم فاطمه! بهتر است قبل از اظهار نظر و تشبیه کردن زیارت ائمه(علیهم السلام) به بت پرستی،کمی در مورد بت پرستی و عقاید بت پرستان مطالعه کنید.

nader40    ۲۰ مهر ۱۳۹۷
اقا پاسخگوی دینی برایتان متاسفم

Unknown    ۲۰ مهر ۱۳۹۷
آقای محترم از شما که صحبت از راه امام حسین و پیاده روی برای وفای به عهد می کنید انتظار است محترمانه تر و باوقارتر بنویسید ...

پاسخگو دینی    ۲۰ مهر ۱۳۹۷
سرکار خانم عاطفه! شما که دم از بیماران و زلزله زدگان و ... میزنید،چقدر برای حل مشکلاتشان کمک کرده اید؟؟؟!!! یا شما هم مثل آنهایی هستید که فقط با شنیدن مسائل دینی،رگ احساساتشان باد می کند و جار و جنجال می کنند،ولی خودشان در خوشی ها و عیش و نوشهایشان اصلا متوجه نیستند که فقیر و بیمار و زلزله زدگانی هستند؟؟؟؟ مانند آن سلبیریتی هایی که با سوءاستفاده از احساسات مردم و به اسم کمک به زلزله زدگان پولهای میلیاردی بجیب زده اند؟؟؟؟؟!!!!!!

پاسخگو دینی    ۲۰ مهر ۱۳۹۷
ما هم برای شما واقعا متاسفیم که بدون تعقل و تفکرففقط دهانتان را باز می کنید و طوطی وار مطالبی را بر زبانتان جاری می کنید.البته کاملا با روحیات و طرز فکر شما آشنا هستیم و غیر از این هم از شما انتظاری نداریم.شما اصلا فرصت نکردید چند لحظه فکر و عقلتان را بکار بیندازید که اینکه کسی با هزینه خودش و با تحمل سختی به زیارت برود،کجایش خوردن حق یتیم و حق زلزله زدگان است. ایکاش از نعمت عقل و درکی که خداوند به شما داده است،یکوقتهایی استفاده کنید و بر اساس عقل و منطق و درک اظهار نظر کنید.

💕🎀عاطفه.ش🎀 💕    ۲۰ مهر ۱۳۹۷
علتش ضایع کردن حق بیماران اس ام ای و بیماران خاص هست.علتش خوردن حق یتیم .خوردن حق زلزله زدگان و سیل زدگانه.خوردن حق دانش اموزان کپر نشین سیستانی هست .اگه راه امام حسین این بود دیگه حرفی نیست .فقط میتونم بگم برای این افراد متاسفم که به قول خودشون برای زیارت حق خیلی ها ضایع میشه باید بدونن نفرین خیلی ها را پشت سرشون دارن .با این اوصاف زیارتشون قبولمحبوب ترین مقالات اعتقادات و مذهب»اعتقادی
بازدید: 5257
نظرات: 489
0
414
بازدید: 2577
نظرات: 299
0
267
بازدید: 4734
نظرات: 194
بازدید: 3235
نظرات: 263
بازدید: 2737
نظرات: 211
بازدید: 4935
نظرات: 170
بازدید: 2550
نظرات: 150
0
168
بازدید: 2629
نظرات: 158
0
167
بازدید: 1798
نظرات: 182
بازدید: 2025
نظرات: 138
0
153