روز کارگر مبارک

ارسال توسط: شبکه آموزش و پرورش(فرهنگیان) تاریخ ارسال: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ دسته بندی: اقتصادی نظرات: 6 بازدید: 363
روز کارگر ، تعطیلات رسمی کارگران
رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی با اشاره به ماده 63 قانون کار گفت:روز کارگر بر اساس قانون کار، روز تعطیل رسمی برای کارگران محسوب می شود و کارفرمایان حق ندارند در این روز کارگران را وادار به کار کنند.

روز کارگر(11اردبیهشت ماه برابراول ماه مه میلادی) تعطیل رسمی برای کارگران است

وی با اشاره به ماده 63 قانون کار جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت:علاوه بر تعطیلات رسمی کشور، روز کارگر( 11 اردیبهشت)نیز جزء تعطیلات رسمی کارگران به حساب می آید. بنابراین کارگران در این روز مانند جمعه ها، تعطیل هستند و می توانند از تنها روز خود در سال استفاده کنند.

وی با بیان اینکه طبق قانون کارفرمایی اجازه ندارد کارگر را به اضافه کاری وادار کند گفت:هر چند کارفرمایان و پیمانکاران، این روز را به مثابه ی روز کاری برای کارگران تلقی کرده و آنها را بعضا مجبور به کار می کنند اما قانون کارتأکید بر تعطیل رسمی برای کارگران است.روز کارگر

روز کارگر

کارگر


محجوب گفت:روز جهانی کارگر بر اساس قوانین قانون کار برای کارگرانی که تابع این قانون هستند روزی تعطیل محسوب می شود که مزد آن نیز مطابق ایام تعطیل سال باید به کارگران پرداخت شود و اگر به هر دلیلی کارخانه ای تعطیل نشود،اولاً باید حضور در کار گارگران با توافق بین کارگران و کارفرما باشد و ثانیاً و مطابق اضافه کاری در روز تعطیل برای کارگران محاسبه شود.

0
5

سید محمد موسوی    ۰۸ خرداد ۱۳۹۷
20

باور    ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
20000

علی عباسی    ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
سلام / ضمن تبریک به کارگران عزیز. باید تسلیت گفت که در حکومتی که داعیه جهانی شدن دارد کارخانه ها بسته شده . کارگرانش اخراج بدون حقوق شرمنده خانواده اگر بر اساس فرموده کلام خدا لا تظلمون و لا تظلم دادخواهی هم بکنند باید دستگیر و زندانی شوند. روز تعظیلی پیش کش که اینها نسخه های جعلی هستند وکلا میخواهند سرگرمشان کنند

افسانه    ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
روز عزیزان کارگر مبارک

اصغر    ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
روز کارگر مبارک

عباس مدیر شبکه آموزش وپرورش    ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
روز کارگر بر زحمت کشان عرصه تولید خجسته باد

محبوب ترین مقالات اقتصادی
بازدید: 1193
نظرات: 64
بازدید: 1998
نظرات: 26
1
77
بازدید: 976
نظرات: 3
1
76