راز فریادهای مومیایی مصری حل شد!

ارسال توسط: (خدایااین مصیبت تاوان کدامین گناه ما بود) Saba .m تاریخ ارسال: ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ دسته بندی: تاریخ، فرهنگ و هنر»تاریخ ایران و جهان نظرات: 1 بازدید: 4022

راز فریادهای مومیایی مصری حل شد!

رمز و راز فریادهای یک مومیایی بعد از ۳۰۰۰ سال مشخص شد! مومیایی که متعلق به مصر باستان بود در سال ۱۸۸۶ در دیر البحری مصر نیز کشف شد، این مومیایی از همان ابتدا نظر کارشناسان مربوطه را به خود جلب کرد، دلیل آن هم باز بودن دهان او به نشان فریاد نیز بود. اکنون کارشناسان می‌اندیشند که به راز فریاد عجیب این مومیایی پی برده‌اند، ما هم مثل شما مشتاق دانستن اصل موضوع راز فریادهای مومیایی مصری هستیم پس در ادامه همراه الی گشت باشید.

راز فریادهای مومیایی مصری
مطالب مرتبط:
آیا چشم زمین واقعیت دارد؟+ تنها عکس موجود
تصاویر دیده نشده از داخل اهرام مصر!

پس از گذشت ۱۴۰ سال از کشف مومیایی که اظهار به فریاد داشته، دانشمندان و کارشناسان در این باره می گویند: این مومیایی مربوط به یک مرد جوان که پسر فرعون مصر به نام “رامسس سوم” بوده، که به دار آویخته شده است. براساس اطلاعات وجود او نیز نقشه قتل پدرش را در سر داشته تا با کشتن او قدرت را از آن خود کند، اما توطئه این فرزند ناخلف لو رفته و او به اعدام با طناب دار محکوم می‌شود. علت این حرف که می گویند او به دار آویخته شده این است که کارشناسان وزارت عتیقه‌جات مصر ثابت کرده اند، دور گردن این مومیایی اثر طناب دار را مشاهده شده است.

کشف راز فریادهای مومیایی مصری

نحوه مومیایی کردن بدن این فرد کمی با دیگر مومیایی این منطقه متفاوت بوده، به طوری که در هیچ مومیایی دیگری این شیوه دیده نشده است. علت آن هم این بوده که به باور باستان شناسان و همچنین شواهدی که در تاریخ وجود دارد، مصریان باستان جسد این فرد را به دلیل نقشه شومی که در سر داشته است، نجس و ناپاک می دانستند؛ از همین رو جسد او را با چرم و پوست گوسفند پوشانده بوده اند.

البته داستان اعدام این فرد با نوشته‌هایی که پیش از این یافت شده مطابقت دارد. بر اساس متون یافت شده در مورد توطئه‌های اندرونی فرعون‌ها، شاهزاده «پنتاور» و مادرش شهبانو «تیه» که دومین زن فرعون و سوگلی او بود، قصد داشتند فرعون رامسس سوم را به قتل برسانند.

فریادهای مومیایی مصری

اثبات این حرف محققان مبنی بر این که می گویند جسد این فرد متعلق به رامسس سوم، از فرعون های مصر نیز بوده آزمایش DNA ای است که از استخوان های این مرد مومیایی بدست آمده است. اما همچنان جای تردید و مسائلی غیر قابل حل در بدن این مومیایی وجود دارد. باب برایر، از باستان شناسان مشهور دانشگاه لانگ آیلند نیویورک در سال ۲۰۰۸، جسد این مومیایی را بررسی کرده و در این باره گفته است که : (تأثیر دو نیرو در این جسد دیده می‌شود. یکی آن که ظاهرا تلاش کرده تا او را از بین ببرد، و دیگر آنکه کسی توانسته بدن او را مومیایی و حفظ کند).

فریاهای مومیایی مصری

رامسس سوم خود در آخر به قتل رسید، اما راز قتل او و چرایی آن هنوز کشف نشده است. دانشمندان تنها با کشف شکاف عمیقی روی گردن او دریافته‌اند که با چاقو کشته شده و انگشت شست پایش نیز قطع شده است.

این مومیایی ۳۰۰۰ ساله که به آن (مرد مومیایی E) گفته می شود قرار است، برای اولین بار در موزه مصر در قاهره به نمایش درآید.

0
4

سما ص    ۱۷ اسفند ۱۳۹۶
جالب بود

بازدید: 1839
نظرات: 81
0
225
بازدید: 3777
نظرات: 45
0
200
بازدید: 2103
نظرات: 63
0
194
بازدید: 3155
نظرات: 120
بازدید: 1851
نظرات: 97
0
106
بازدید: 2264
نظرات: 83
بازدید: 2377
نظرات: 72
0
95
بازدید: 1404
نظرات: 108
0
81