همه چیز در مورد بیت کوین

ارسال توسط: فرشاد تاریخ ارسال: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ دسته بندی: اقتصادی نظرات: 20 بازدید: 426

بیت کوین مانند ریال، دلار و سایر واحدهای مالی یک ارز است با این تفاوت که دیجیتال بوده و برای آن اسکناس یا سکه ای وجود ندارد و بر پایه یک سیستم نوین در شبکه جهانی وب (اینترنت) نقل و انتقال می شود.

بیت کوین بر خلاف سایر ارزهای رایج مانند ریال یا دلار توسط هیچ دولتی کنترل نمی شود و نوعی پول بدون پشتوانه محسوب می شود. این بدان معناست که این ارز برخلاف ارزهای رایج حکومتی یک سیستم کنترل کننده متمرکز (مانند بانک مرکزی) ندارد و توسط هیچ سازمان، مؤسسه و یا نهاد دولتی اداره نمی‌شود و کاربرانی مانند شما مدیریت و کنترل آن را بر عهده دارند که همین امر باعث خاص بودن این واحد مالی در دنیا شده است.

هر فرد در دنیا می تواند با تهیه سخت افزارهای قوی مخصوص پردازش تراکنش های بیت کوین و نصب نرم افزار مختص آن بخشی از شبکه بیت کوین باشد. در این سیستم هر شخص یک نود یا گره در سیستم شناخته می شود که بخش بسیار کوچکی از پردازش هر تراکنش را انجام داده و در صورت موفقیت در انجام آن مبلغی به عنوان پاداش دریافت خواهد کرد. این فرآیند «استخراج» یا «mining» نام دارد و طی آن هر کاربر بایستی با کمک سخت افزار و نرم افزار خود یک رقابت محاسباتی بر سر حل مساله های پیچیده ریاضی را برنده شود که این مسائل به مرور پیچیده تر می شوند. فرآیند استخراج همزمان با کسب درآمد برای استخراج کنندگان باعث بالا رفتن امنیت شبکه بیت کوین می شود زیرا فعالیت های هر شخص طی فرآیند استخراج در قالب یک بلوک ذخیره شده و لازم است رنجیره ای از این بلوک ها توسط افراد زیادی به دنبال هم تولید شوند تا یک تراکنش بیت کوینی انجام و اعتبار آن تایید شود. این اطلاعات در یک دفتر کل بنام «زنجیره بلوک» یا «blockchain» ذخیره شده و جهت افزایش ایمنی شبکه در دسترس همه بوده و می توان آنرا درستی آزمایی کرد.

·  سهولت دریافت و پرداخت: هر ساعت از شبانه روز و هر جای دنیا به صورت فوری می توان بدون هیچ محدودیتی دریافت یا پرداخت بیت کوین داشت.

·  کارمزد اندک: کارمزد تراکنش های بیت کوین بسیار ارزان می باشد. کاربران می توانند برای پردازش سریعتر تراکنش خود کارمزد بیشتری بپردازند تا تاییدیه پرداخت خود را سریعتر دریافت کنند.

·  امنیت و کنترل: دریافت و پرداختهای بیت کوینی بدون اینکه اطلاعات شخصی کسی به تراکنش پیوست شده باشد انجام می گیرد. به این ترتیب محفاظت شدیدی در برابر سرقت هویت ایجاد شده است. کاربران بیت کوین همچنین می توانند با تهیه بک آپ یا نسخه پشتیبان و رمزگذاری از پولشان محافظت نمایند.

·  شفافیت و بی طرف بودن: تمامی اطلاعات در مورد تراکنش های بیت کوین بسادگی روی زنجیره بلاک در دسترس همه هست و می توان آن ها را بلافاصله درستی آزمایی کرده و از آنها استفاده نمود. پروتکل بیت کوین به گونه ای طراحی شده است که هیچ شخص یا سازمانی نمی تواند آن را کنترل و یا دستکاری نماید

 

  • میزان پذیرش: بسیاری از مردم هنوز در مورد بیت کوین آگاهی ندارند. همه روزه، کسب و کارهای بیشتری بیت کوین را می پذیرند چرا که مزایای آن را می خواهند، اما این فهرست هنوز کوچک است و نیاز به رشد دارد.
  • ناپایداری: ارزش کلی بیت کوینهای در گردش و تعداد کسب و کارهایی که از بیت کوین استفاده می کنند، در مقایسه با آنچه که باید باشد، هنوز کم است. بنابراین فعالیتهای تجاری نسبتاً کمی هستند که می توانند بر بهای بیت کوین اثری چشمگیر داشته باشند و به لحاظ نظری این ناپایداری در صورت رشد بازارها و تکنولوژی بیت کوین، کاهش خواهد یافت.
  • در حال توسعه بودن: نرم افزار بیت کوین هنوز نسخه بتاست و ویژگی هایی دارد که بطور فعال در حال تکمیل و توسعه هستند. بیشتر کسب و کارهای بیت کوینی نوپا بوده و هنوز تحت پوشش بیمه نیستند و بطور کلی فرایند بلوغ بیت کوین هنوز در جریان است.

بیت کوین ها طی فرآیند «استخراج» تولید می شوند. استخراج کنندگان بیت کوین تراکنش های بیت کوینی را پردازش کرده و در عوض آن بیت کوین های تازه تولید شده را به عنوان پاداش دریافت می کنند. طراحی پروتکل بیت کوین به گونه ای است که بیت کوین های جدید را با نرخ ثابتی تولید می کند. به این ترتیب استخراج بیت کوین یک کسب و کار رقابتی خواهد شد..طبق آخرین آمار در حال حاضر حدود ١٢ میلیون بیت کوین به ارزش تقریبی ١٣ میلیارد دلار در جهان وجود دارد و بیت کوین های جدید با نرخی کاهنده و قابل پیش بینی به آن ها اضافه می شوند. در حال حاضر هر ١٠ دقیقه ٢٥ بیت کوین در جهان تولید می شود که این نرخ هر ٤ سال یکبار نصف می شود تا اینکه مجموع بیت کوینهای موجود در سال ٢١٤٠ میلادی به ٢١ میلیون برسد و پس از آن تولید بیت کوین متوقف شده و تعداد بیت کوین ها ثابت باقی خواهند ماند.

کسانی که می خواهند با بیت کوین کار کنند در اولین قدم باید یک کیف پول دیجیتال داشته باشند. این کیف پول که به نوعی حساب بیت کوینی هر شخص در آن قرار دارد می‌تواند به صورت یک نرم افزار روی کامپیوتر یا موبایل خود شخص نصب شود یا روی یک سایت مستقل وجود داشته باشد. در حال حاضر بهترین و امن ترین کیف پول ها کیف پول های اینترنتی هستند که پر طرفدارترین آنها توسط وبسایت blockchain.info ارائه می شود.

·  سایت های پرداخت بیت کوین رایگان: مانند سایت بیت کوین دونی که به صورت قطره چکانی مبالغ اندکی بیت کوین به کاربران فعال خود هدیه می دهند.

·  خرید و فروش بیت کوین: که در این روش با خرید بیت کوین در زمان پایین بودن قیمت آن و سپس فروش آن در زمان بالا رفتن قیمت می توان کسب درآمد کرد.

·  استخراج بیت کوین: که برای انجام آن باید ابتدا دستگاه های مخصوص پردازش تراکنش های بیت کوینی را خریداری نموده و سپس به کمک نرم افزار مخصوص به آن اقدام به استخراج بیت کوین نمود که نیازمند سرمایه گذاری اولیه قابل توجه می باشد.

·  مشارکت در استخراج بیت کوین: در این روش که نیاز به سرمایه اولیه زیادی ندارد شما می توانید در وبسایت های فروش hash rate (واحد اندازه گیری قدرت پردازش شبکه بین کوین) مبلغ دلخواه خود را صرف خرید قدرت محاسباتی دستگاه های استخراج کنید و نسبت به مبلغ واریزی خود در سود استخراج شریک شوید

  • بیت کوین به خودی خود بخاطر سیستم منحصر به فرد نقل و انتقالش از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و تاکنون کسی نتوانسته سیستم آن را هک کند. اما هکرها از طریق راه های میانبری می توانند موجودی بیت کوین شما را به سرقت ببرند که جهت جلوگیری از آن راه های زیر را پیشنهاد می کنیم:
  • بالا بردن امنیت کیف پول خود: که می تواند یکی از مرسومترین راههای به سرقت بردن بیت کوین شما را مسدود کند. بدین منظور لازم است در اولین قدم رمز عبوری برای خود انتخاب کنید که توسط نرم افزارهای هکر قابل حدس نباشد. سپس در قدم بعدی پس از ساخت کیف پول و دریافت حساب بیت کوین کلیه نکات امنیتی کیف پول خود مانند رمز دوم، عبارت بازیابی کیف پول، پیام کوتاه و ... را فعال کنید.
  • عدم اعتماد به سایت های ناشناس: که از ابتدای پیدایش بیت کوین باعث بروز مشکلات بسیاری برای کاربران شده اند. این سایت ها با پیشنهاد سرمایه گذاری با سودهای اغوا کننده و کلان مانند سود روزانه 5% یا ماهیانه 100% و حتی روزانه 100% و با چرب زبانی کاربران را تشویق می کنند که بیت کوین های خود را به حساب آنها واریز کنند که پس از واریز وجه به این سایت ها دیگر پاسخی از آنها دریافت نخواهید کرد و بیت کوین شما برای همیشه به سرقت رفته است.
  • عدم استفاده از کامپیوترهای مشترک: زیرا ممکن است این سیستم ها به ویروس ها یا بدافزارهایی آلوده باشند که رمز کیف پول شما را به سرقت ببرند. در همین راستا پیشنهاد می کنیم حتی اگر از کامپیوتر شخصی خود برای کار با بیت کوین استفاده می کنید آنتی ویروس خود را همیشه آپدیت نگه دارید.
  • هوشیاری حین واریز وجه: که جلو یکی از جدیدترین روشهای سرقت بیت کوین را خواهد گرفت. هنگامی که می خواهید وجهی به حساب بیت کوین شخصی واریز کنید بعلت طولانی بودن آدرس های بیت کوین مجبور خواهید بود که آدرس گیرنده را کپی کنید. در این حالت بدافزارهای جدیدی وجود دارند که آدرس بیت کوین موجود در کلیپ برد (حافظه موقت) کامپیوتر شما را با آدرسی دیگر عوض میکنند و شما با دست خود پول خود را به حساب هکرها واریز می کنید. برای جلوگیری از این مورد قبل از کپی کردن آدرس بیت کوین گیرنده، بخش کوچکی از آن را به خاطر بسپارید و پس از paste کردن چک کنید که آدرس گیرنده با آدرس کپی شده یکی باشد.

جهت دریافت بیت کوین رایگان میتوان از برخی سایت ها کمک گرفت. در زیر دو نمونه برای مثال آورده میشود

https://freebitco.in/?r=8184162

 

https://www.bitcoindooni.com/register?r=3629

 

0
21

صفورا    ۲۹ آذر ۱۳۹۶
😊ℓαḯк 20😊

گلاره    ۱۸ آذر ۱۳۹۶
😊❤20❤😊

آمنه    ۱۷ آذر ۱۳۹۶
•٠•●♥ 20لایک ♥●•٠•

چغیبل    ۱۷ آذر ۱۳۹۶
/█\20 ♥20/█\

چغیبل    ۱۷ آذر ۱۳۹۶
/█\20 ♥20/█\

بشرا    ۱۶ آذر ۱۳۹۶
✏لایک💙❤وری نایس✒

آدم ا    ۱۶ آذر ۱۳۹۶
☘☘ ℒike ☘☘

இ★SANA★இ    ۱۶ آذر ۱۳۹۶
ممنون

بهنام اریا    ۱۶ آذر ۱۳۹۶
بسيار ممنون

شقا یق    ۱۶ آذر ۱۳۹۶
(●̮̮̃•̃)❤💚💜20💜💙💛(●̮̮̃•̃)

آنجل ف    ۱۴ آذر ۱۳۹۶
بیست قشنگ@};-

باور    ۱۳ آذر ۱۳۹۶
20

زهره درویشی    ۱۳ آذر ۱۳۹۶
20

سما ص    ۱۳ آذر ۱۳۹۶
20

امکا    ۱۳ آذر ۱۳۹۶
B3T=20

امکا    ۱۳ آذر ۱۳۹۶
B3T=20

آیلار م    ۱۳ آذر ۱۳۹۶
💙˜”*°•.ԼƖƘЄeЄeЄ.•°*”˜💙

حامد ج    ۱۳ آذر ۱۳۹۶
20

mahyaz    ۱۳ آذر ۱۳۹۶
20

محبوب ترین مقالات اقتصادی
بازدید: 1161
نظرات: 64
بازدید: 1962
نظرات: 26
1
77
بازدید: 941
نظرات: 3
1
76