جزیره شیف

ارسال توسط: شبکه بوشهر تاریخ ارسال: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ دسته بندی: گردشگری»نقاط دیدنی نظرات: 10 بازدید: 323


جزیره شیف یکی از جزایر استان بوشهر
9 / 10

جزیره شیف که جزیره ای ماسه ای است در منتهی الیه تالاب حله که از بهم پیوستن آب رودخانه شاهپور و دالکی بوجود آمده و در 12 کیلومتری شمال غربی شهرستان بوشهر و در 6 کیلومتری شمال بندر بوشهر واقع می باشد جزیره شیف، روستایی است از توابع بخش مرکزی در شهرستان بوشهر است و میانگین ارتفاع آن از سطح دریا یک متر است به دلیل قرار داشتن گور شخصی شیخ سعد در این جزیره که مدتی حاکم آن بوده است بدین نام نیز معروف است و در سال 1327 ه . ش جزیره در اختیار احمد خان انگالی قرار گرفته و نام آن به شیف تغییر یافت.

اکثریت جمعیت در جزيره شيف را از اهل تسنن شامل مي شوند. اهل تسنن و تشيع در اين جزيره در کنار همديگر به آرامش زندگي مي کنند و رابطه بسيار خوبي بين آنها برقرار است تعداد سه مسجد مربوط است به اهل سنت و يک مسجد نام مام جعفر صادق (ع) که در سال 1375 بنا گرديده است در حيطه مديريت اعتقادي شيعيان فعال است.

شیف در گذشته بندر حمل ونقل کالاهای صادراتی و وارداتی از ایران به کشورهای خلیج فارس و برعکس بود و احمدخان از صاحبان کالا مالیات می گرفت، به این معنی که تمام کالاها از تهران و اصفهان و شیراز بوسیله مال (چهارپایان) به شیف آورده می شد و بعد بوسیله لنج به کشورهای خلیج فارس حمل می گردید. محل دیگر جزیره بندرگاه است که در جنوب جزیره واقع شده و اکنون مختصر آثاری از آن درجزیره دیده می شود.

0
8

سید محمد موسوی    ۲۸ آبان ۱۳۹۶
20

متشکرم

سونیا عاشق گمنام    ۲۵ آبان ۱۳۹۶
20

مینا اعلایی    ۲۳ آبان ۱۳۹۶
۲۰

Moein    ۲۳ آبان ۱۳۹۶
20

nazli hassani    ۲۳ آبان ۱۳۹۶
jaleb 20

افسانه    ۲۲ آبان ۱۳۹۶
2020

سما ص    ۲۲ آبان ۱۳۹۶
جالب بود

میر شجاع سیدین    ۲۲ آبان ۱۳۹۶
مچکرم از مطالب خوب شما بزرگوار .....روزتان پر از نگاه خدا .....بدرودمحبوب ترین مقالات گردشگری»نقاط دیدنی
بازدید: 1357
نظرات: 63
0
187
بازدید: 1394
نظرات: 70
0
181
بازدید: 1676
نظرات: 47
0
171