عدم مراجعه دانش آموزان به کافی نت ها

ارسال توسط: شبکه آموزش و پرورش(فرهنگیان) تاریخ ارسال: ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ دسته بندی: کامپیوتر، اینترنت و فناوری اطلاعات»شبکه و اینترنت نظرات: 7 بازدید: 354
دیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش :
دانش‌آموزان برای ثبت‌نام کتب درسی به کافی‌نت‌ها مراجعه نکنند

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت : دانش‌آموزان برای ثبت‌نام کتب درسی به کافی‌نت‌ها مراجعه نکنند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، لیدا نیک‌روش اظهاركرد : دانش‌آموزان و اولیا می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی www.irtextbook.com، ثبت نام کتاب‌های درسی سال تحصیلی آینده را انجام دهند.

وي تصريح كرد : کتب درسی برای سال تحصیلی آینده 10 درصد افزایش قیمت خواهد داشت، اما در سال گذشته همراه کتاب‌های درسی لوح فشرده توزیع کردیم و هیچ مبلغی بابت لوح فشرده دریافت نکردیم و امسال هم این لوح فشرده همراه کتب درسی توزیع خواهد شد و به نوعی این لوح‌ها رایگان در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش توصیه‌ای در خصوص ثبت‌نام اینترنتی به دانش‌آموزان و خانواده‌ها داشت و گفت: از اولیا و دانش‌آموزان تقاضا دارم تحت هیچ شرایطی برای ثبت‌نام کتب درسی به کافی نت‌ها مراجعه نکنند.

وی افزود: اکنون سامانه ثبت‌نام گروهی وانفرادی با هم روی سایت فعال شده و افرادی که امکان ثبت‌نام انفرادی ندارند به جای مراجعه به کافی نت‌ها به مدارس مراجعه کنند، زیرا مدیران مدارس می‌توانند دانش‌آموزان را برای دریافت کتب درسی گروهی ثبت نام کنند.

نیک‌روش به یکی از مشکلاتی که در سال گذشته در روند ثبت‌نام کتب درسی وجود داشت اشاره و تصریح کرد: دانش‌آموزانی که در دوره ابتدایی در مدارس جابه‌جا می‌شوند توجه داشته باشند که کتاب خود را در مدرسه‌ای که ثبت‌نام کتاب را انجام داده‌اند، تحویل می‌گیرند.

وی ادامه داد: دانش‌آموزان دوره ابتدایی چنانچه محل تحصیل آنها تغییر می‌کند می‌توانند از تاریخ اول خرداد ماه لغایت ۲۰ شهریور سال‌جاری نسبت به اصلاح اطلاعات خود در سامانه اقدام کنند.

مدیر کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش در خصوص کسر چند نوبت پرداخت هزینه کتاب‌های درسی از افرادی که به کافی‌نت‌ها مراجعه کرده‌ بودند، اظهارکرد: برای پرداخت هزینه اضافه این افراد با مشکل مواجه شدیم که در نهایت تمام هزینه‌ها با پیگیری‌های انجام شده به حساب اولیای دانش‌آموزان واریز شد.

نیک‌روش گفت: تلاش می‌شود کار ثبت‌نام کتاب‌های درسی سال تحصیلی آینده با کمترین مشکل و خطا همراه باشد و در صورتی که هرگونه مشکلی در فرایند ثبت‌نام وجود داشت، تیم پشتیبانی اداره کل نظارت بر نشر کتب درسی با شماره تلفن‌های 88301481، 88823140، 66559688 و 66516984 آماده پاسخگویی به مردم است.

0
14

سید محمد موسوی    ۲۱ فروردین ۱۳۹۵
20

ايراندخت    ۲۱ فروردین ۱۳۹۵
20

فاطمه ی    ۲۱ فروردین ۱۳۹۵
20

سادات س    ۲۰ فروردین ۱۳۹۵
ممنون

پریسا پری مهربون    ۱۹ فروردین ۱۳۹۵
@};-:)

حامد ج    ۱۹ فروردین ۱۳۹۵
ممنون

k-bodagey    ۱۹ فروردین ۱۳۹۵
20