حجت الاسلام محسن قرائتی:مزاحم ارایش حلال دختران جوان نشوید

ارسال توسط: ماریا احمدی تاریخ ارسال: ۲۱ آبان ۱۳۹۴ دسته بندی: اعتقادات و مذهب»اعتقادی نظرات: 70 بازدید: 991

بــسـم رب الـمـهـدی

 


 
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در جلسه درسهایی از قرآن که درباره "حقوق خانواده در اسلام" ، "محبت و اعتماد" ، "مقدار مهریه" ، "اداره و سرپرستی خانواده توسط مردان" ، "حکومت مردان در خانواده" ، "توجه اسلام به آرایش و آراستگی" و ... سخن گفته است که یکی از آنها آرایش دختران جوان در خانواده و در مواقعی است که اسلام آن را حلال دانسته اما برخی از والدین با عقاید نادرست خود با این قبیل کارهای حلال مخالفت می‌کنند. آنچه در ادامه می‌خوانید قسمتهایی از این سخنرانی است.
آرایش دختران
آرایش زن چیست؟ زن ذاتاً دوست دارد آرایش كند. و این جزء ذات زن است. متأسفانه بعضی از این حاج‌خانم‌های پیرزن در خانه تا می‌بیند دخترش آرایش می‌كند، یا عروسش، یك تعبیرات زشتی می‌كند. خانم! تو پیری؟ 

خجالت نمی‌كشند، طوری نیست خجالت نكشند. مگر می‌خواهد بیرون برود خودش را نشان جوان‌ها بدهد. خودش را آرایش می‌كند. ما زن داریم دو لیتر گریه می‌كند برای امام حسین(ع). اما اگر بفهمد پسرش با عروسش یك بستنی خورده كودتا می‌كند. روضه هفتگی، ختم انعام، ختم قرآن، همه‌ی دعاها و نمی‌دانم «امن یجیب» مهرش، جانمازش اندازه‌ یك بقچه‌ی حمام است. اما اگر بفهمد كه این مثلاً با عروسش رفته فرض كنید حالا بگردند، دری وری می‌گوید. زن نژادش این است.
شما یاد بگیرید از امیرالمؤمنین(ع)، با غلامش رفتند پیراهن بخرند، پیراهن قشنگ را داد به غلامش، گفت: آقا من قنبر غلام هستم. فرمود: مگر جوان نیستی؟ خوب جوان دوست دارد شیك بپوشد. سر به سر بچه‌ها نگذارید. در آرایش حلال، وقتی به آرایش حلال گیر دادی، آنها سمت آرایش حرام می‌روند. خیلی از گیرهایی كه می‌دهند اینها ضررش به خودشان برمی‌گردد.

بعضی از جوان‌ها تا حالا چند مورد آمدند، به من گفتند: حاج آقای قرائتی من به خاطر شما یك سیلی خوردم. گفتم: چرا؟ گفته: من می‌خواستم آن كانال فوتبال ببینم، پدرم گفت: آن كانال قرائتی را ببینیم. من هی زدم فوتبال، او هی زد قرائتی! آخرش یك سیلی به من زد. من از همه‌ اینهایی كه از پدرشان یا پدر بزرگشان كتك خوردند، معذرت می‌خواهم.

آخر این قرائتی تحمیلی درست نیست. اسلام گفته آزادی، حتی اگر آمدی پشت سر این آقا نماز خواندی، ركعت دوم آزادی! قصد فرادی كن برو. اصلاً نماز مغرب را خواندی، نماز عشا را آزاد هستی، رها كن برو. اسلام به ما آزادی داده است. اگر ما به حلالها قناعت كنیم، همه‌ی مردم مسلمان میشوند. گیر اینكه بعضیها اسلام به آنها سنگین است، در همین نماز جمعه دیروز، نماز جمعه گذشته رفتیم، به ما گفتند: بین دو نماز صحبت كن. گفتم: سخنرانی بین دو نماز گروگان گیری است. گفت: فرار می‌كنند. گفتم: خوب فرار كنند. مگر میخواهی مردم را اسیر كنی؟ كم حرف بزن، خوب حرف بزنی فرار نمی‌كنند، حالا فرار هم كردند، كردند.
 
منبع:نورالمهدی
0
60

بهداد هنرمند    ۰۸ فروردین ۱۳۹۵
اسلام واقعی رو داعش داره پیاده می کنه/ البته اقای قرائتی هم کم از داعش نداره

پویا- @puya    ۰۹ دی ۱۳۹۴
بله متاسفانه همین خرافاته که اسلام عزیزو تو چشم جوانها بد جلوه داده/ اسلام دین میانه است از افراط و تفریط بیزاره/البته تنها این موضوع نیست / جامعه را نگته کنید جوان حتی معنی و مفهوم حزب الله را نفهمیده/ یه چفیه انداخته گردنش به بزرگان به سادات به دانشمنان به علما توهین میکنه/ نتیجه این اعمال بر ضد ایات خداوندیست / ان تنصر الله ینصرکم و یثبت اقدامکم این نیست/

shahla zamani    ۰۵ دی ۱۳۹۴
20

علی م    ۰۱ دی ۱۳۹۴
ممنونم خواهرگلم ماریاجان.........

حمیدرضا راد    ۲۸ آذر ۱۳۹۴
20

آویتا علمی    ۰۳ آذر ۱۳۹۴
100000

فرهاد    ۰۱ آذر ۱۳۹۴
ممنون بانوی مهربان

حسین قاسمی    ۲۹ آبان ۱۳۹۴
2020

سحر محمدی    ۲۸ آبان ۱۳۹۴
ممنونم گلم

فرشاد فلک زده    ۲۸ آبان ۱۳۹۴
20000000000000000000

رضا    ۲۷ آبان ۱۳۹۴
20

رضا    ۲۷ آبان ۱۳۹۴
20

سادات س    ۲۷ آبان ۱۳۹۴
20

حمید کیانی    ۲۵ آبان ۱۳۹۴
20

ali abdi    ۲۴ آبان ۱۳۹۴
20

javad    ۲۴ آبان ۱۳۹۴
21

mohamad jamil    ۲۳ آبان ۱۳۹۴
20 البته از نظر اسلام همچنانکه آقای قرائتی سریعا عنوان نموده آرایش در خانه وبرای شوهر و...ونه برای بیرون از خانه وجوانهای نامحرم که سریعا قید کرده ، ما باید بدانیم وقتی چیزی را قبول داریم باید مجموعه کل سیستم را قبول داشته باشیم. ودر صورتی که بعضی از اعضاء سیستم که دوست می داریم قبول وبقیه را رد کنیم سیستم ناپایدار شده وعملا ما باعث نابودی آن شده ایم ،هر چند به ظاهر خود را طرفدار آن نشان داده ایم و.....

مهدیه عاشق بابا    ۲۳ آبان ۱۳۹۴
200

کوروش ساسانی    ۲۳ آبان ۱۳۹۴
نظری ندارم

سعید نوری    ۲۳ آبان ۱۳۹۴
عالی بود 20

جواد سلیمانی    ۲۳ آبان ۱۳۹۴
سلام دوست عزیز ممنون لایـــــــــــ20ــــــــڪـــ

منوچهر منوچهری    ۲۳ آبان ۱۳۹۴
سلام مریم جانم خوبی گل امیدوارم هفته خوبی را شروع کرده باشی با تنی سالم و دلی خوش عزیزم

alireza    ۲۳ آبان ۱۳۹۴
20

ارغوان شیرازی    ۲۲ آبان ۱۳۹۴
2000000000000000مرررررررسی اجی مریم جونم:)

محمد عزیزی    ۲۲ آبان ۱۳۹۴
ممنون

زینب عکاس باشی    ۲۲ آبان ۱۳۹۴
ممنون 20

محمد *    ۲۱ آبان ۱۳۹۴
20

شهداد نعمتی    ۲۱ آبان ۱۳۹۴
اقا مزاحم نشید دیگه 20

بینا ا    ۲۱ آبان ۱۳۹۴
سلام شب بخیر :)

مستانه ...............    ۲۱ آبان ۱۳۹۴
20

fattah bahrani    ۲۱ آبان ۱۳۹۴
مادرم رفیقم استادم ، درس های فیلسوفانه ات را مو به مو حفظ نموده اجرا خواهم کرد . افسوس که نتوانستم حق شاگردی ات را به جا آورم . تو عمری سوختی تا انسان بودن ، ساده بودن را به من آموختی ولی من یک لحظه هم نتوانستن برای تو بسوزم . عذر تقصیر مرا بپذیر تا آخرین لحظه عمرم یاد آخرین لبخند فیلسوفانه ات جگرم را آتش می زند و به یاد آخرین کلاس درس تو یعنی ساعت 2:30 بعد از ظهر روز سوم اسفند ماه 66 که داشتم لباست را تعویض می نمودم تو در آن کلاس که آخرین کلاس حکیمانه ات بود بزرگترین درس را به من دادی که از مرگ

سونیا عاشق گمنام    ۲۱ آبان ۱۳۹۴
20

MEHRAN PARSA    ۲۱ آبان ۱۳۹۴
20

وحید نادر    ۲۱ آبان ۱۳۹۴
20 زیبا(شیک) پوشی و پاکیزه پوشی و نظافت لباس از توصیه ها و تاکیدات فرهنگ ایران ار باستان است برای مردان و زنان؛ البته این امر با جلف پوشی افراطی فرق دارد و در ضمن پوشیدن لباس و زندگی به سبک ادمهای بدکار ؛ جنایتکار و فاسد موجب میشود افراد با دیدن آن مدل برایشان فساد تداعی شود

آیران    ۲۱ آبان ۱۳۹۴
بسیار عالی 20

سروش آریا    ۲۱ آبان ۱۳۹۴
ممنون 2000

m.p    ۲۱ آبان ۱۳۹۴
20

مهرداد محمدي    ۲۱ آبان ۱۳۹۴
20

ali nori    ۲۱ آبان ۱۳۹۴
20

سینا    ۲۱ آبان ۱۳۹۴
20

میر شجاع سیدین    ۲۱ آبان ۱۳۹۴
20000000000000

bahzad m    ۲۱ آبان ۱۳۹۴
20

علی م    ۲۱ آبان ۱۳۹۴

علی م    ۲۱ آبان ۱۳۹۴
ممنونم.20

نادر    ۲۱ آبان ۱۳۹۴
سلام ،ممنون

امیر حسین قاسمی    ۲۱ آبان ۱۳۹۴
سلام و ممنون بانوووووو

اسطوره بیستون    ۲۱ آبان ۱۳۹۴
20 @};-

diako khakpuor    ۲۱ آبان ۱۳۹۴
20

رحیم ب    ۲۱ آبان ۱۳۹۴
بسیار عالی 20000000

محبوب ترین مقالات اعتقادات و مذهب»اعتقادی
بازدید: 6322
نظرات: 489
0
414
بازدید: 2874
نظرات: 299
0
267
بازدید: 5340
نظرات: 194
بازدید: 3816
نظرات: 263
بازدید: 2885
نظرات: 211
بازدید: 5614
نظرات: 170
بازدید: 2715
نظرات: 150
0
168
بازدید: 2853
نظرات: 158
0
167
بازدید: 1941
نظرات: 182
بازدید: 2235
نظرات: 138
0
153