آموزش افزایش امنیت ویندوز7 - بخش سوم

ارسال توسط: ehsan Th تاریخ ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ دسته بندی: کامپیوتر، اینترنت و فناوری اطلاعات»شبکه و اینترنت نظرات: 5 بازدید: 262

با عرض سلام خدمت دوستان ایران بیستی عزیز.

دردو آموزش قبلی نحوه پیکربندی فایروال و سرویس های ویندوز 7 را برای داشتن سیستم عاملی امن توضیح دادم .دراین آموزش سازماندهی نام های کاربری رابهتون آموزش میدم .

از جمله عملیاتی که شخص نفوذگر برای هک سیستم قربانی انجام میدهد میتوان به Enumeration اشاره کرد. با این کار شخص نفوذگر لیستی از حساب کاربری (user account) ,پورت های باز و منابع sharing به دست می آورد .

متاسفانه ویندوز دارای دو کاربرپیش فرض با نام های guess و administrator میباشد. برای بالابردن امنیت سیستم عامل باید این دو کاربر ابتدا رمزدهی شوند سپس تغییرنام داده شوند و درمرحله سوم غیرفعال گردند . با این کار شما سه لایه امنیتی را برای این دو کاربر قرارمیدهید . یعنی شخص نفوذگربایدبتواند کاربر مدیرراپیدا کند و بعد بتواند فعالش کند و بعد بتواند پسورد آن را به دست آورد.

خب برای پیاده سازی کارهایی که گفتم میتونید طبق دستورالعمل زیرعمل کنید :
ابتدا برروی آیکون My computer راست کلیک کنید و از منوی بازشده برروی گزینه manage کلیک کنید . درپنجره بازشده
بخش Local Users and Groups را بازکنید و سپس وارد بخش Users شوید.دراین بخش کاربرهای موجود برروی سیستم شما لیست شده میباشد.
برای تغییر نام برروی نام های کاربری مورد نظرراست کلیک کنید و گزینه rename را انتخاب نمایید.
برای قراردادن پسورد نیز برروی نام های کاربری مورد نظرراست کلیک کنید و سپس گزینه set password را انتخاب کنید.
یادتان باشد پسورد را هیچگاه از کلمات و عبارات معنادارانتخاب نکنید و سعی کنید از کلمات و حروف بزرگ وکوچک و درصورت امکان از symbol ها استفاده نمایید .

برای غیرفعال سازی برروی نام های کاربری مورد نظر دابل کلیک نمایید تا پنجره ای برای شما باز شود سپس مطمئن شوید که گزینه account is disabled تیک خورده باشد.

0
5

علی عباسی    ۲۵ بهمن ۱۳۹۳
20

فهیمه    ۲۴ بهمن ۱۳۹۳
ℒike ◕‿◕

Azad Azad    ۲۲ بهمن ۱۳۹۳
بسیار عالی بود. ممنون از شما آقای احسان.

زهرا    ۲۲ بهمن ۱۳۹۳
20