شما به کسی بدهکار نیستید

ارسال توسط: فرشاد راد تاریخ ارسال: ۰۲ تیر ۱۳۹۳ دسته بندی: اجتماعي و جامعه»جامعه و قوانین (علوم انسانی) نظرات: 76 بازدید: 1211
گروه اینترنتی خورشید

خیلی از انتخاب‌های ما در زندگی، از کاری که می‌خواهیم انجام دهیم گرفته تا آدمهایی که با آنها رفت‌وآمد می‌کنیم، نظرات متفاوتی را در اطرافیانمان ایجاد می‌کند. به نظر می‌رسد که اعضای خانواده، دوستان  و حتی آنهایی که کاملاً با ما غریبه هستند، درمورد همه کارهایی که انجام می‌دهیم، چه کوچک و چه بزرگ، نظر می‌دهند.

گاهی اوقات تا جایی پیش می‌روند که از شما برای تصمیماتی که گرفته‌اید یا انتخاب‌هایی که داشته‌اید توضیح می‌خواهند. ممکن است احساس کنید که باید به آنها پاسخ دهید اما واقعیت این است که خیلی چیزهای مربوط به شما به دیگران هیچ ارتباطی ندارد و شما درمورد 15 مسئله زیر، هیچ توضیحی به کسی بدهکار نیستید؛ هرچند خودتان فکر می‌کنید که هستید.

بخاطر شرایط زندگی‌تان به کسی توضیحی بدهکار نیستید.

چه تنها زندگی کنید، چه با همسر سابقتان، چه با والدین و چه در این هتل و آن هتل، اگر از بیست سال به بالا داشته باشید، نیازی نیست که به کسی توضیحی درمورد شرایط زندگی‌تان بدهید. اگر خودتان آگاهی کامل از وضعیت زندگی خودتان داشته باشید، به این معنی است که برای خودتان دلایلی دارید که به هیچ کس دیگری هم ارتباط ندارد.

بخاطر اولویت‌های زندگی‌تان به کسی توضیحی بدهکار نیستید.

درمورد چیزهایی که باعث آرامش و شادی در زندگی شما و عزیزانتان می‌شود، ایده‌هایی دارید که باید اولویت اصلی شما باشد. ازآنجا که همه ما افرادی خاص هستیم که ارزش‌ها، آرزوها و تمایلات متفاوت داریم، ممکن است اولویت‌های اصلی شما با دیگران متفاوت باشد. برای اینکه چه چیزی را اولویت زندگی خودتان قرار داده‌اید به کسی توضیحی بدهکار نیستید. این مسئله شخصی خودتان است نه دیگران.

اگر پشیمان نیستید، هیچ عذرخواهی به کسی بدهکار نیستید.

اگر از عمل تان پشیمان نیستید، هنوز فکر می‌کنید که کسی بخاطر چیزی اشتباه می‌کند، نیازی به عذرخواهی کردن ندارید. خیلی‌ها عادت دارند که خیلی زود معذرت‌خواهی می‌کنند و سعی می‌کنند زخم‌هایی را التیام ببخشند که هنوز آمادگی خوب شدن ندارند. اینکار فقط آن زخم را عمیق‌تر کرده و مشکلات بیشتری ایجاد می‌کند. اگر از کاری متاسف نیستید، نیازی به عذرخواهی نیست.

بخاطر نیاز به زمانی برای تنها بودن به کسی توضیحی بدهکار نیستید.

وقتی می‌خواهید برنامه‌هایی را بخاطر اینکه نیاز به زمانی برای تنها بودن دارید، کنسل کنید، ممکن است نگران باشید که در نظر دیگران بی‌ادب یا گستاخ دیده شوید. اما باید بدانید که تنها وقت گذراندن مسئله‌ای کاملاً طبیعی و لازم است که بیشتر آدم‌ها باید تجربه کنند. با اعتماد به نفس وقت تنهایی تان را بگذرانید و به فکر دیگران کار نداشته باشید.

برای اعتقادات شخصی دیگران، موافقتی بدهکار نیستید.

اینکه کسی اعتقادات شخصی خود را با شور و هیجان بیان می‌کند به این معنی نیست که مجبورید آنجا بنشینید و همه نظراتش را تایید کنید. اگر با او هم‌عقیده نیستید، در حق خودتان و آن فرد انصاف نیست که از نظرات خودتان بگذرید  و تظاهر کنید که با او موفق هستید. محترمانه نشان دادن عدم موافقتتان خیلی بهتر از این است که به موافق بودن تظاهر کنید.

به هر چیزی که دیگران می‌گویند، پاسخ مثبت بدهکار نیستید.

هر زمان که لازم است حق دارید "نه" بگویید. درواقع موفق‌ترین افراد دنیا کسانی هستند که هنر "نه" گفتن به هر چیزی که اولویت زندگی‌شان نیست را یاد گرفته‌اند. مهربانی دیگران را درک کنید و برای آن قدرشناس باشید اما از اینکه مودبانه چیزی را که شما را از رسیدن به اهداف و اولویت‌هایتان دور می‌کند رد کنید، واهمه نداشته باشید.

بخاطر وضعیت ظاهری‌تان، به کسی توضیحی بدهکار نیستید.

ممکن است لاغر، چاق، قدبلند یا کوتاه باشید. ممکن است ظاهری زیبا یا خیلی ساده داشته باشید. نیازی نیست که بخاطر ظاهرتان به کسی توضیح دهید. وضعیت ظاهری شما مسئله مربوط به خودتان است و نشاندهنده ارزش فردی شما نیست.

بخاطر علایق غذایی‌تان به کسی توضیحی بدهکار نیستید.

خیلی از غذاها هستند که اصلا دوست ندارید و این به علایق چشایی و مسائل سلامتی برمی‌گردد. نیازی نیست که به کسی توضیح دهید که چرا یکسری غذای خاص را دوست دارید. انتخاب‌های غذایی شما مسئله‌ای مربوط به خودتان است. اگر کسی به شما فشار بیاورد که چرا یک غذا خاص را می‌خورید (یا نمی‌خورید)، توجه نکنید و فقط بگویید که چون به آن غذا علاقه دارید (یا ندارید).

بخاطر انتخاب‌هایی که در زندگی شخصی و کاری‌تان دارید، به کسی توضیحی بدهکار نیستید.

گاهی‌اوقات شرایط زندگی مجبورمان می‌کند که بین کار و زندگی شخصی انتخاب کنید. این تصمیم همیشه هم آسان نیست و ممکن است در آخر کار مجبور شوید یکی از آنها را انتخاب کنید، نه به این خاطر که توجهی به زندگی شخصی و زندگی اجتماعی‌تان ندارید، بلکه به این دلیل که کارتان طوری است که امنیت آینده‌تان را به خطر می‌اندازد. در هر حالت، برای اینکه کارتان را به زندگی شخصی‌تان ترجیح داده‌اید (یا برعکس) به کسی توضیحی بدهکار نیستید. مهم این است که خودتان به تصمیمی که گرفته‌اید مطمئن باشید.

بخاطر اعتقادات مذهبی یا سیاسی‌تان به کسی توضیحی بدهکار نیستید.

چه دموکرات باشید، چه آزادیخواه، مسیحی یا مسلمان و یا هر دین الهی دیگر، فقط انتخاب شخصی خودتان است. برای آنچه که هستید و چیزی که به آن اعتقاد دارید، توضیحی به کسی بدهکار نیستید. اگر کسی نمی‌تواند شما را آنطور که هستید بپذیرد، مشکل اوست نه شما.

بخاطر مجرد ماندنتان به کسی توضیحی بدهکار نیستید.

چه بخاطر تصمیم خودتان مجرد مانده باشید و چه دست تقدیر، این مسئله به هیچکس جز خودتان ارتباط ندارد. مجرد بودن یک اختلال شخصیتی نیست. دست خودتان است که ازدواج بکنید یا نکنید. از این گذشته، مجرد یا متاهل بودن یکی از آن برچسب‌های اجتماعی است که نباید چندان اهمیت داشته باشد.

فقط به خاطر اینکه کسی از شما خوشش آمده، قرارملاقات عاشقانه به او بدهکار نیستید.

ممکن است یکی خیلی مهربان و خوش‌ظاهر باشد و حتی کمی هم به او علاقه داشته باشید، اما فقط به این خاطر که او از شما خواسته است، لازم نیست رابطه‌ای را با او شروع کنید. اگر تمایلی به آن ندارید، به هیچ عنوان جلو نروید. البته باید توضیحی برای رد کردن پیشنهاد او پیدا کنید اما سعی کنید این توضیح کوتاه و در چارچوب تصمیمتان باشد.

بخاطر تصمیم ازدواجتان به کسی توضیحی بدهکار نیستید.

اینکه تصمیم بگیرید ازدواج کنید و بچه‌دار شوید یا مجرد بمانید و بچه نداشته باشید، تصمیم شخصی خودتان است. حتی مادرتان که آرزوی نوه‌دار شدن دارد، باید درک کند که ازدواج تصمیمی شخصی است و شاید برای همه مناسب نباشد. هرچقدر هم که برایش سخت باشد، او باید به تصمیم شما احترام بگذارد.


بخاطر انتخاب روابطتان به کسی توضیحی بدهکار نیستید.

گاهی‌اوقات مردم نظرات نامناسبی درمورد روابط عاشقانه شما می‌دهند که واقعا هیچ ارتباطی با آنها ندارد. ممکن است بارها و بارها نظراتی مثل (شما اصلا به هم نمی‌آیید، یا باید کس دیگری را برای خودت پیدا کنی) بشنوید. اما برای انتخاب‌هایی که برای روابط خود دارید، فقط باید به خودتان پاسخگو باشید. زندگی خودتان را بکنید و هیچوقت بخاطر حرف افراد دیگر در رابطه‌ای نمانید یا بیرون نیایید. اگر لازم است اشتباه بکنید، اما سعی کنید همیشه از اشتباهاتتان درس بگیرید.
0
71

رضا    ۰۶ تیر ۱۳۹۴
20

علی    ۰۶ تیر ۱۳۹۴
عالی بود با اجازه کپی

helia    ۰۴ تیر ۱۳۹۴
ممنونم 2020

سادات س    ۰۴ تیر ۱۳۹۴
سپاس

ابراهیم انصاری    ۰۴ تیر ۱۳۹۴
20

amir    ۰۴ تیر ۱۳۹۴
جالب بود.مرسی

حميد    ۰۴ تیر ۱۳۹۴
20

ارغوان شیرازی    ۰۴ تیر ۱۳۹۴
مرسی مرسی.زیبا بود و جالب2000000000

سیده عاطفه موسوی    ۰۴ تیر ۱۳۹۴
مرسی خیلی عالی بود

سحر محمدی    ۰۱ تیر ۱۳۹۴
متشکرم2020

مرسی فر شاد جان

sara javadi    ۳۱ خرداد ۱۳۹۴
20

نویدم آقا نوید    ۳۱ خرداد ۱۳۹۴
لایــــــڪــ❤❤

Ensam    ۳۱ خرداد ۱۳۹۴
20

جواد سلیمانی    ۳۱ خرداد ۱۳۹۴
ممنون داش فرشاد گلم

ماریا احمدی    ۳۱ خرداد ۱۳۹۴
زحمت کشیدید...چه انتخاب خوبی...بسیار ممنون

zαняα    ۳۱ خرداد ۱۳۹۴
20

سروش آریا    ۳۱ خرداد ۱۳۹۴
پیام این نوشته شاید با فرهنگ خودمانی خیلی وفق ندارد و پیاده نمودنش بسیار مشکل مگر با تمرین و ترخص از وابستگیهای قومی اعتقادی و سنتی .....ممنون

سارا عباس زاده    ۳۱ خرداد ۱۳۹۴
ممنون

دختر افتاب    ۳۱ خرداد ۱۳۹۴
200000000000000000000

ساراتورک قیزی    ۳۱ خرداد ۱۳۹۴
20

آجی فرشته    ۳۱ خرداد ۱۳۹۴
ممنون

جاسمیـن    ۳۱ خرداد ۱۳۹۴
خیلی خوب بود، ممنون، امیدوارم خیلیا گوش بدن ^_^

نربرتا موچولو    ۳۱ خرداد ۱۳۹۴
20

پرستو غ    ۳۱ خرداد ۱۳۹۴
20

ژاله صبو    ۳۱ خرداد ۱۳۹۴
مرسی

narges rad    ۳۱ خرداد ۱۳۹۴
عااااااااااااااااااالی بود. آره ما توضیحی به کسی بدهکار نیستیم؛ ولی خیلیا جوری رفتار میکنند که در مورد این مسائل از ما توضیح طلبکارند.....

محمد فرهادی    ۳۱ خرداد ۱۳۹۴
20

الهه حیدری    ۳۱ خرداد ۱۳۹۴
20

میر شجاع سیدین    ۳۱ خرداد ۱۳۹۴
200000000000000000000000000000

Yas Shab    ۳۱ خرداد ۱۳۹۴
ممنون

ساغر    ۳۱ خرداد ۱۳۹۴
فوق‌العاده بود، ممنون

من یک کرمانجم    ۳۱ خرداد ۱۳۹۴
20 عالی

حامد ج    ۳۱ خرداد ۱۳۹۴
۲۰

بینا ا    ۳۱ خرداد ۱۳۹۴
20

mahsa    ۰۹ تیر ۱۳۹۳
20

arosha    ۰۴ تیر ۱۳۹۳
20

تارا    ۰۴ تیر ۱۳۹۳
20

پریسا پری مهربون    ۰۳ تیر ۱۳۹۳
2000000000000000000000

عسل صالحی گروه انرزی    ۰۳ تیر ۱۳۹۳
20

sara mohammadi    ۰۳ تیر ۱۳۹۳
20000000

پرستو الهی من لی غیرک    ۰۳ تیر ۱۳۹۳
ممنووووووووووونم

ساناز    ۰۳ تیر ۱۳۹۳
20

Lord    ۰۳ تیر ۱۳۹۳
ايول

200000000000000000000000000000000

رودی خانوم    ۰۳ تیر ۱۳۹۳
20000000000000000000000000

نازنین شبکه کردانه    ۰۳ تیر ۱۳۹۳
2000

بازدید: 10028
نظرات: 836
بازدید: 3351
نظرات: 342
0
315
بازدید: 5998
نظرات: 250
بازدید: 3453
نظرات: 176
0
225
بازدید: 3383
نظرات: 238
بازدید: 4124
نظرات: 200
بازدید: 1669
نظرات: 216
بازدید: 2683
نظرات: 161
0
160
بازدید: 3510
نظرات: 140
0
158
بازدید: 4489
نظرات: 141
0
157
بازدید: 2058
نظرات: 156
0
137
بازدید: 2416
نظرات: 136
0
131
بازدید: 2148
نظرات: 126
0
125
بازدید: 1564
نظرات: 134
0
121