دستـاوردهای مثبـت سفـر روحـانـی به نیـویـورک

ارسال توسط: رضا تاریخ ارسال: ۰۸ مهر ۱۳۹۲ دسته بندی: اعتقادات و مذهب»اعتقادی نظرات: 122 بازدید: 2018
دستـاوردهای مثبـت سفـر روحـانـی به نیـویـورک

روحانی و اوباما سرانجام با یکدیگر گفت و گو کردند
اولین تماس تلفنی سران ایران و آمریکا بعد از انقلاب

به گزارش عصرایران به نقل از سایت رسمی ریاست جمهوری ایران: در حالیكه رییس جمهوری اسلامی ایران در حال حركت از محل اقامت خود به سمت فرودگاه برای خروج از نیویورك بود، این تماس برقرار شد و طرفین پیرامون مسایل مختلف با یكدیگر گفت وگو كردند. در این گفت وگوی تلفنی، دو طرف بر اراده سیاسی برای حل سریع مساله هسته ای تاكید كرده و زمینه را برای حل موضوعات دیگر و همكاری در مسائل منطقه ای مورد توجه قرار دادند.


در این گفت و گو که حدود 20 دقیقه طول کشیده، اوباما به روحانی گفته است: من احترام خود به شما و مردم ایران را ابراز می‌دارم. معتقدم که روابط بین ایران و ایالات متحده، تاثیر عمیقی بر منطقه خواهد داشت. اگر ما بتوانیم در موضوع هسته‌ای به پیشرفت دست یابیم، مسائل دیگر و از جمله سوریه به نحو مثبتی تاثیر خواهد پذیرفت.

در پاسخ، روحانی هم به اوباما گفته است: در موضوع هسته‌ای به شرط وجود اراده سیاسی، راهی سریع برای حل مساله وجود دارد. ما در مورد آنچه از 5+1 و به طور خاص دولت شما در هفته‌های آینده خواهیم دید، امیدواریم. من تشکر خود از مهمان نوازی و تماس تلفنی شما را ابراز می‌دارم.

در این گفت وگوی تلفنی روسای جمهوری ایران و آمریكا، همچنین وزرای امور خارجه خود را مامور كردند تا زمینه همكاری های لازم را هر چه زودتر فراهم آورند. کاخ سفید در صفحه توییتر خود نوشت: روحانی در پایان این تماس تلفنی به زبان انگلیسی به اوباما گفته است: have a nice day و اوباما نیز به زبان فارسی گفته است: "خداحافظ".

بلافاصله بعد از این گفت و گو، اوباما در کاخ سفید گفت: "قبل از آنکه درباره وضعیتمان در کنگره و لایحه بودجه سخن بگویم، اجازه دهید درباره فرصتی مهم در سیاست خارجی‌مان صحبت کنم." وی افزود: "من همین الان با پرزیدنت روحانی از جمهوری اسلامی ایران صحبت کردم. هر دوی ما درباره تلاشهای مداوم برای حصول توافق بر سر برنامه هسته‌ای ایران گفت‌وگو کردیم."


اوباما ادامه داد: "من به پرزیدنت روحانی چیزی که در نیویورک گفته بودم را مورد تأکید قرار دادم. در حالی که مطمئناً موانعی مهم برای حرکت رو به جلو وجود دارد و موفقیت به هیچ عنوان تضمین شده نیست، من باور دارم که ما می‌توانیم به راه حلی جامع دست پیدا کنیم."

اوباما افزود: "من جان کری را مأمور پیگیری این مسیر دیپلماتیک کرده‌ام. ما روز گذشته در نیویورک گفت‌وگوهای سازنده‌ای با شریکانمان یعنی اتحادیه اروپا، بریتانیا، فرانسه، آلمان، روسیه، چین و وزیر خارجه ایران داشتیم. من و روحانی در مسیر رو به جلو تیممان را مأمور کرده‌ایم تا به کار کردن سریع و همکاری با گروه ۱+۵ ادامه دهد و به توافق برسد. ما در سرتاسر این فرایند ارتباط نزدیکی با دوستان و متحدانمان در منطقه خواهیم داشت." اوباما همچنین خاطر نشان که این اولین گفت وگوی یک رئیس جمهور ایرانی و آمریکایی از سال ۱۹۷۹ بدین سو بوده است.

رئیس جمهور کشورمان نیز در کنفرانس مطبوعاتی اش که قبل از این تماس تلفنی صورت گرفت گفته بود: می خواهم این سفر اولین گام برای رابطه بین دو ملت بزرگ ایران و آمریكا باشد. گفتنی است روابط ایران و آمریکا بعد از انقلاب اسلامی در ایران و ماجرای تسخیر سفارت آمریکا در تهران، قطع شده است. دکتر روحانی ساعت 11 امروز شنبه ششم مهر ماه از طریق فرودگاه مهر آباد وارد تهران می شود.
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

دعوت کاربران سایت ها و شبکه های اجتماعی برای استقبال از روحانی

امروز شنبه ششم مهر ماه - ساعت 11 - فرودگاه مهرآباد

در حالی که هواپیمای حامل دکتر حسن روحانی در آسمان است، تماس های کاربران عصرایران با این رسانه، خبر از تصمیم برخی از مردم برای استقبال از رئیس جمهور دارد. به گزارش عصرایران، زمان ورود رئیس جمهور به کشورمان، ساعت 11 قبل از ظهر به وقت تهران خواهد بود و او از طریق فرودگاه مهرآباد به کشور باز می گردد.


هنوز مسوولان ریاست جمهوری برنامه ای برای انجام استقبال مردمی اعلام نکرده اند ولی تماس های پرشمار مردم و نیز دعوت های آنان از یکدیگر در شبکه های اجتماعی حکایت از عزم معنی دار آنها برای استقبال از مردی دارد که بعد از سال ها، در سازمان ملل کشورش را سربلند کرد و برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی ، حرکت عزتمندانه برای گفت و گو با آمریکا در چارچوب منافع ملی را آغاز کرد.

این که چند نفر به استقبال روحانی می روند، سوالی است که برای پاسخ آن، زمان زیادی لازم نیست.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

گزیده ای از اظهارات دکتر روحانی در کنفرانس مطبوعاتی نیویورک

حسن روحانی، در نشستی مطبوعاتی از سفر خود به نیویورک اظهار رضایت کرد و گفت به نظر می‌رسد لحن باراک اوباما درباره ایران تغییر کرده است.

او گفت دستاوردهای سفر چهار روزه‌اش به نیویورک برایش قابل قبول بوده است. آقای روحانی گفت از نظر او لحن صحبت‌های مقام‌های ارشد غربی درباره ایران تغییر کرده است. آقای روحانی به ویژه به تغییر لحن باراک اوباما، رئیس‌جمهور ایالات متحده اشاره کرد.


او گفت برنامه‌ریزی‌هایی برای دیدار میان روسای جمهور ایران و ایالات متحده آمریکا انجام شده بود، اما این دیدار با توجه به دهه‌ها تنش میان ایران و آمریکا پیچیدگی‌هایی داشت که این پیچیدگی‌ها مانع از انجام آن شد. حسن روحانی گفت: "هدف ما حل و فصل مشکلات و ایجاد قدم به قدم اعتماد بین دو ملت و دو دولت است."

او تاکید کرد که دولتش "همه اختیارات" برای حل مشکلات خارجی ایران و به ویژه مساله هسته‌ای را دارد. آقای روحانی گفت اصولا دولتش نمی‌تواند بدون "پشتیبانی و اجماع کامل" به مذاکره در چنین اموری بپردازد.


او گفت در مذاکرات بعدی ایران و ۱+۵ در ژنو، ایران طرح پیشنهادی خود را ارائه خواهد کرد. او همچنین گفت ایران در این مذاکرات اطمینان بیشتری به ۱+۵ خواهد داد که برنامه هسته‌ای خود را نظامی نخواهد کرد و در عین حال انتظار دارد این اعتماد به وجود بیاید که کشورهای غربی در پی اقدامی علیه جمهوری اسلامی نیستند.

ایران در همه سال‌های گذشته گفته قصدی برای تولید سلاح هسته‌ای ندارد.

حسن روحانی با اشاره به خطرناک بودن مسابقه تولید تسلیحات کشتار جمعی در خاورمیانه، بدون نام بردن از اسرائیل گفت در مقطع کنونی تنها یک کشور جنگ‌افزار هسته‌ای دارد و گفت ایران خواهان پاکسازی خاورمیانه از تسلیحات کشتار جمعی است.


تروریست‌ها میکروب‌های خطرناکند: رئیس‌جمهور ایران در پاسخ به سوالی درباره آینده وضعیت سوریه گفت آینده سوریه متعلق به مردم این کشور است.

آقای روحانی گفت که بحران سوریه راه حل نظامی ندارد و موضع ایران این است که دولت و بخش‌هایی از مخالفان مسلح، که آقای روحانی آنان را "معارض" خواند، باید با هم گفتگو کرده و به توافقی برسند.

با این حال او گفت به جز "معارضان" گروهی "تروریست" هم در سوریه فعالند که همه کشورها باید حمایت از آنها را قطع کنند.


آقای روحانی نسبت به خطرناک بودن فعالیت گروه‌های مرتبط با القاعده هشدار داد و گفت "تروریست‌‎ها مثل میکروب از یک جا به جای دیگر می‌روند."

مذاکره با طالبان: حسن روحانی در پاسخ به سوالی درباره آینده افغانستان پس از خروج نیروهای نظامی خارجی از این کشور، ضمن اظهار نگرانی درباره آینده افغانستان گفت در این باره با حامد کرزی، رئیس‌جمهور افغانستان گفتگو کرده است.


آقای روحانی گفت افکار طالبان در دنیای امروز جایی ندارد و اظهار امیدواری کرد که این گروه با دست کشیدن از برخی باورهای خود بتواند وارد مذاکره شود و در روندهای سیاسی افغانستان نقش بازی کند.

حسن روحانی برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده بود.

همزمان با سفر هیات بلندپایه ایرانی به نیویورک، وزرای خارجه ایران و گروه ۱+۵ دیدار کردند. در حاشیه این نشست هم محمدجواد ظریف و جان کری، وزرای خارجه ایران و آمریکا با یکدیگر ملاقاتی داشته‌اند.


دو طرف این دیدارها را "مثبت" ارزیابی می‌کنند.
 
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

محمدجواد ظریف: مذاکرات ایران و 1+5 سازنده بود

ظریف با ابراز امیدواری از سازنده بودن مذاکرات ایران و 1+5 ، گفت که ملاقات کوتاهی در حاشیه این نشست با جان کری، وزیر خارجه آمریکا داشته است. ظریف با بیان اینکه تاکید کردیم که ما به تعهداتمان پایبند هستیم، افزود: آمریکایی‌ها باید به تعهداتشان عمل کنند و به دنبال راه‌حل باشند و در سیاست خارجی خود از هوشیاری و آینده‌نگری استفاده کرده و حقوق مردم ایران را در نظر بگیرند.


وزیر امور خارجه اضافه کرد: جان کری در این نشست از عزم اوباما برای پایان دادن به مساله هسته‌یی ایران سخن گفت. وی گفت: امیدواریم بتوانیم این حرف‌های مثبت را که در این مذاکرات شنیده شد، با دقت و هوشیاری در آینده به پیش ببریم و زمینه را برای حل مشکلات ایران فراهم کنیم.


ظریف تاکید کرد: تحریم‌ها باید به تدریج که جلو می‌رویم رفع شود و در قدم آخر همه تحریم‌ها به طور کامل چه تحریم‌های یک جانبه، چه تحریم‌های چند جانبه لغو شوند. وزیر امور خارجه یادآور شد: این اقدام در کوتاه‌ترین زمان باید صورت گیرد.
 
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

سخنرانی رئیس جمهور در نشست وزرای خارجه جنبش عدم تعهد

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در آخرین روز سفر خود به مقر سازمان ملل متحد در نشست وزرای خارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد با اشاره به آرمان های تشکیل این نهاد بین المللی، به تشریح مسائل پیش روی این جنبش و نحوه مواجهه با آنها پرداخت.


دکتر روحانی در بخشی از سخنان خود اینگونه سخن گفت: خوشحالم که توانستم در نشست وزرای خارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد شرکت کنم. حضور من در این نشست یادآور احساس مثبتی است که مردم ایران همواره و حتی قبل از اینکه ایران به عضویت جنبش عدم تعهد درآید، در قبال آن داشته اند.


برخی از شما احتمالا می دانید که عضویت جمهوری اسلامی ایران در جنبش عدم تعهد از نخستین تصمیماتی بود که دولت جدید ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 اتخاذ کرد. با وجود این، شمار اندکی از شما ممکن است بدانید که ذهن و دل بسیاری از ایرانیان از ابتدای تاسیس این جنبش مجذوب آن و آرمانهایش بوده است.


فعالیتهای جنبش در طول سالهای اولیه در دوران جنگ سرد، از جمله کمکهای موثر آن به مبارزات ضد استعماری ملت های تحت استعمار، عدم وابستگی به پیمانهای نظامی یک جانبه، نفی استفاده از زور یا تهدید به زور در روابط بین الملل، اقدام برای پیشبرد منافع اقتصادی و علائق سیاسی کشورهای جنوب و نهایتا اشتیاق جنبش به حفظ صلح، همواره مورد تحسین ایرانیان بوده است.
 
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

آمریکا اثر باستانی ایرانی را پس داد


وزارت خارجه آمریکا خبر داد که یک اثر تاریخی متعلق به ایران را باز گردانده است. به گزارش عصرایران، بر اساس اعلام وزارت خارجه آمریکا، این کشور در 25 سپتامبر یک شیء تاریخی مصادره شده را به ایران مسترد کرده است. این اثر ارزشمند تاریخی، در سال 2003 از یک قاچاقچی عتیقه مصادره شده بود.

اثر باستانی مسترد شده، یک جام شیردال باستانی متعلق به قرن هفتم میلادی است که طبق توییتری که وزارت خارجه آمریکا به زبان فارسی منتشر کرده، "احتمالا از غاری در شمال غربی ایران به سرقت رفته است".

گفتنی است، شیردال، موجودی افسانه‌ای است که ترکیبی از تن شیر و سر عقاب دارد. شیردال‌ها را دارای قدرت شفابخش و همچنین پاسبانی از گنجینه‌ها می‌دانسته‌اند. طرح این موجود افسانه‌ای در بسیاری از مجسمه‌ها و بناهای باستانی ایران به کار رفته‌ است.


مهدی رضایی    ۰۹ آبان ۱۳۹۴
مشکل فقط یک کلمه خ ا م ن ه ا ی

پویا اکبری    ۱۴ مهر ۱۳۹۳
1سال گذشت و دیدیم هیچ دشمنی امریکا کم نشد که با کرنش مفتضانه ی دولت گستاخ تر شده و هز روز تحریم جدید و بی ادبی و دشمنی بیشتر!!!

2000000مرسيييييييي

کیان(امپراطور ایران20)    ۲۶ آذر ۱۳۹۲
عجب!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ممنون

کیان(امپراطور ایران20)    ۲۶ آذر ۱۳۹۲
عجب!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ممنون

سپیده    ۱۴ آبان ۱۳۹۲
مررررررررررسی 200000

زیبا محمدی    ۲۹ مهر ۱۳۹۲
مرسی .2000000

حانیه    ۲۰ مهر ۱۳۹۲
misi 20

فاطمه しѺ√乇    ۱۸ مهر ۱۳۹۲
20000000000000

سحر ص    ۱۷ مهر ۱۳۹۲
20

Bahman sharifi(barani    ۱۷ مهر ۱۳۹۲
20

لیندا    ۱۷ مهر ۱۳۹۲
tnx Alireza

حمید مهاجر    ۱۶ مهر ۱۳۹۲
خئائی آمریکائیها به غلط کردن افتادن

ASHKAN DOSTY    ۱۶ مهر ۱۳۹۲
0.......20

Ida Seif    ۱۶ مهر ۱۳۹۲
زیاد به مسایل سیاسی علاقه ندارم ولی ممنون ..20

من که چیز دیگه ای شندیدم :))

هیوا 20یادت نره    ۱۶ مهر ۱۳۹۲
20

رضا امینی    ۱۵ مهر ۱۳۹۲
20000000000000000000

-iraj A    ۱۵ مهر ۱۳۹۲
مرسي دوستم عالي

دکتر نازنین    ۱۵ مهر ۱۳۹۲
میسی

یوشیتا سنگ صبور    ۱۵ مهر ۱۳۹۲
مرسی داداشم20

Mrs—p    ۱۵ مهر ۱۳۹۲
like

سلیم احمدی    ۱۵ مهر ۱۳۹۲
تشکر عالی بود @};-

Mosafer_70    ۱۵ مهر ۱۳۹۲
20000000000000

گونش ام    ۱۵ مهر ۱۳۹۲
مرسی

بهروز محمدی    ۱۵ مهر ۱۳۹۲
ایول دادش 20

میترا امامی    ۱۴ مهر ۱۳۹۲
20

arshida75 ariyan    ۱۴ مهر ۱۳۹۲
damet garm ...20 20....:D

zahra farmanesh    ۱۴ مهر ۱۳۹۲
20 azizam

zahra farmanesh    ۱۴ مهر ۱۳۹۲
20

Amir Hemmat    ۱۴ مهر ۱۳۹۲
ممنون

hasti hatami    ۱۴ مهر ۱۳۹۲
20

یاسمین *** هیچ ***    ۱۴ مهر ۱۳۹۲
خوب ینی آخرش چی میشه ؟

رعد    ۱۴ مهر ۱۳۹۲
20

امیرحسین رحمانی    ۱۴ مهر ۱۳۹۲
20 ممنونم

۩۩۩ Pa Ri Va ۩۩۩    ۱۴ مهر ۱۳۹۲
TNX

میترا اااا    ۱۴ مهر ۱۳۹۲
20

20

زهرا    ۱۴ مهر ۱۳۹۲
like

farimah h    ۱۴ مهر ۱۳۹۲
بيسته بيست

mehran rahmani    ۱۴ مهر ۱۳۹۲
20

افرا مهاجر    ۱۴ مهر ۱۳۹۲
جوجه هاتو شمردی؟ نشمر چون هنوز پاییز تموم نشده :D

ریکا بابلی    ۱۴ مهر ۱۳۹۲
20

♥kђanoomi♥    ۱۴ مهر ۱۳۹۲
rooooooooooooooooohani mojakerim:D

بهزا د    ۱۴ مهر ۱۳۹۲
سپاس

samira    ۱۴ مهر ۱۳۹۲
مرسی

امین مهاجر سنجاقک    ۱۴ مهر ۱۳۹۲
مجسمه که قلابی دراومد

عباس عباس    ۱۴ مهر ۱۳۹۲
سلام علی گلم / همه اینا خیمه شبازی هست عزیزم / جوجه را اخر پائیز میشمارن فداتشم

Jinam    ۱۴ مهر ۱۳۹۲
ممنـــون

ماندانا    ۱۴ مهر ۱۳۹۲
20000000

محبوب ترین مقالات اعتقادات و مذهب»اعتقادی
بازدید: 6428
نظرات: 489
0
414
بازدید: 2967
نظرات: 299
0
267
بازدید: 5423
نظرات: 194
بازدید: 3902
نظرات: 263
بازدید: 2968
نظرات: 211
بازدید: 5739
نظرات: 170
بازدید: 2813
نظرات: 150
0
168
بازدید: 2980
نظرات: 158
0
167
بازدید: 2015
نظرات: 182
بازدید: 2323
نظرات: 138
0
153
بازدید: 1469
نظرات: 157
0
136